OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

13 kwietnia 2019 roku  w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Siemiatyczach odbyły się powiatowe eliminacje kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem turnieju jest podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W tegorocznych zmaganiach wzięły udział czteroosobowe drużyny z 9 szkół podstawowych i trzyosobowe drużyny z 6 gimnazjów. Każdy z 54 uczestników musiał rozwiązać test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i wykonać zadania praktyczne, tj. jazdę rowerem po miasteczku i torze przeszkód. Reprezentacja naszej szkoły: Katarzyna Odorczuk, Aleksandra Skrzypkowska i Aleksandra Siekierko zaangażowała się we wszystkie przygotowane konkurencje. W grupie szkół gimnazjalnych Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohiczynie zajęło III miejsce. Gratulujemy.