Włącz historię - BohaterOn w naszej szkole

31 października zakończyliśmy realizację projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn- Włącz historię, której celem było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz wzbogacenie wiedzy dotyczącej historii Polski XX wieku. W realizację zadań projektowych zaangażowane były klasy IV- VIII.

Na lekcjach języka polskiego tworzyliśmy definicje bohatera, wskazywaliśmy jego cechy oraz gromadziliśmy przykłady osób, które w naszych oczach zasługują na miano bohatera. Następnie wyszukiwaliśmy informacje na temat: okresu II wojny światowej, sytuacji w Polsce po 1939 roku i genezie oraz przebiegu Powstania Warszawskiego. Dyskutowaliśmy o tym, co zawdzięczamy uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Tworząc kartki  z podziękowaniami i pozdrowieniami, wykazaliśmy się kreatywnością i pomysłowością. Zmotywowani tym, że nasze kartki trafią w ręce osób, które były odważne, odpowiedzialne i walczyły o wolna  Polskę, angażowaliśmy się w realizacje zadań.

Przygotowane przez nas prace zostały wysłane do Powstańców. Liczymy, że w ten sposób mogliśmy dać wyraz naszego szacunku wobec ich dokonań i postawy przepełnionej patriotyzmem.