APEL KLASY VII

„Nie hejtuję, reaguję!”

 

20 listopada 2019 r. odbył się apel klasy VII, któremu przyświecało hasło „Nie hejtuję, reaguję!.

W trakcie występu uczniowie przekazali informacje dotyczące tego, czym jest hejt w sieci. Pokazali także, jak zachować się, gdy jest się ofiarą hejtu lub jego świadkiem. Uczniowie nauczyli się także, jak odróżniać hejt od konstruktywnej krytyki oraz negatywnej opinii.  Siódmoklasiści przedstawili trzy scenki, w których pokazano, jak pisanie obraźliwych komentarzy w Internecie wpływa na osobę siedzącą po drugiej stronie ekranu komputera. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko tego, że hejt wpływa negatywnie na psychikę i samopoczucie, ale ma także swoje prawne konsekwencje. Publiczność złożona z uczniów klas IV – VIII uczestniczyła aktywnie w apelu, odpowiadając na pytania prowadzących orz komentując przedstawione przez uczniów klasy VII scenki.

Na koniec apelu siódmoklasiści przedstawili 10 zasad, którymi należy się kierować, aby być kulturalnym użytkownikiem Internetu i nie szerzyć w sieci obraźliwych i niecenzuralnych komentarzy.