Dnia 9 października w naszym przedszkolu  świętowaliśmy uroczyście Dzień Drzewa. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia już wcześniej. Wysialiśmy i wyhodowaliśmy wraz z dziećmi sadzonki młodych drzew. Długo je wspólnie pielęgnowaliśmy, aby w tym dniu je wysadzić na naszym placu zabaw, tak abyśmy mogli dalej się nimi zajmować i aby dawały nam cień w upalne dni. W dniu naszego święta przedszkolaki dowiedziały się wiele informacji na temat drzew. Nauczyły się rozróżniać drzewa iglaste i liściaste, dowiedziały się również że produkują tlen potrzebny nam do życia, zapoznały się z wykorzystywaniem drzew w przemyśle oraz jak ochraniać zasoby drzew w naszych gospodarstwach domowych. Dzieci chętnie śpiewały piosenkę o drzewie a najwięcej zainteresowania wzbudziło wykonanie pracy plastycznej przez każdą grupę przedszkolną i wyeksponowanie jej na tablicy postawionej na korytarzu szkolnym. Wszyscy bardzo się cieszyli ze wspólnego działania. Teraz będziemy dbać o nasze drzewa, aby pięknie nam rosły.