W edukacyjną podróż do Grecji wybrali się w tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie. Podczas dwutygodniowego wyjazdu realizowano zajęcia dotyczące głównie ekologii, przyrody i kultury.

Były to dwa tygodnie pełne emocji i wrażeń. Uczniowie aktywnie wykorzystywali czas na szlifowanie i testowanie w praktyce kwalifikacji językowych oraz swoich kompetencji związanych z tematyką przyrody – ekologii i biologii. Słoneczna pogoda i dobre humory pozwoliły też na poznanie uroków Grecji, jej kultury i gościnności mieszkańców.

Uczestnicy projektu mieszkali w malowniczo położonej miejscowości Platamonas, w regionie Macedonii Środkowej nad Morzem Egejskim. W trakcie wyjazdu wykonywali gry i zadania terenowe w integracji z grupą z Kętrzyna, z którą dzielili autobus. W greckiej szkole w miejscowości Litochoro młodzież mogła porozmawiać z rówieśnikami w języku angielskim, a nawiązane kontakty być może przerodzą się w przyszłości w przyjaźnie.

Mobilność to także wycieczki, podczas których realizowany był program kulturowy oraz ekologiczno – biologiczny. Zorganizowano rejs statkiem kapitana Kostasa na wyspę Skiathos oraz wycieczkę do Meteorów. Niesamowite wrażenie wywarła na uczestnikach także wycieczka do małej górskiej miejscowości Stary Pantalejmon, z kamiennymi uliczkami i niezwykłą zabudową. Kolejnym punktem na mapie Grecji podczas wyjazdu był wąwóz Enipeas, gdzie podczas spaceru górskimi szlakami można było podziwiać urwiska skalne oraz wanny Afrodyty.

Wyjazd do Grecji na długo zapadnie w pamięć uczestnikom projektu. Wspaniałe widoki, piękna pogoda oraz masa wrażeń to tylko część z tego, co doświadczyli uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie. Wyjazd zorganizowano w terminie 11 – 24 września w ramach programu POWER współfinansowanego ze środków UE. Uczestniczyli w nim uczniowie klas VI – VIII Zespołu Szkół w Drohiczynie. Do Grecji wyjechało 23 uczniów oraz 4 towarzyszących im opiekunów.

Prezentacja z wyjazdu.

J. Wysokińska