1 czerwca 2018 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego klas III gimnazjum. Trzy lata nauki  w gimnazjum upłynęły bardzo szybko, nadszedł czas podsumowań, refleksji. Uczniowie i uczennice klas II a  i II b wraz z wychowawczyniami przygotowali pożegnanie utrzymane w tonie „morskim”.  Aby obrazowo scharakteryzować ten czas, posłużyliśmy się metaforą. Trzy lata nauki  w gimnazjum były jak rejs po szerokich wodach oceanu. Nauczyciele wyznaczali kierunki, dawali wskazówki i rady, jak omijać niebezpieczne rafy lenistwa. Doskonałym podsumowaniem czasu spędzonego przez trzecioklasistów w gimnazjum był film zadedykowany właśnie im. Każdy  z tegorocznych absolwentów otrzymał w  prezencie motywujący list . Dziewczyny nie kryły wzruszenia, a chłopcy twardo przestrzegali zasady: „Chłopaki nie płaczą”.

Kończący w tym roku szkołę uczniowie przygotowali wraz z  wychowawcami  panią Aldoną Chmurą- Hanik i panem  Krzysztofem Niemyńskim  występ kabaretowy- scenki  z życia szkolnego, w których z dużym dystansem scharakteryzowali relację między nauczycielami i uczniami. Pełne zaangażowania występy wywołały wiele radości i śmiechu.

 Spotkanie społeczności szkolnej było okazją do nagrodzenia tych, którzy w kończącym się właśnie roku szkolnym pracowali na rzecz szkoły w Samorządzie Uczniowskim oraz reprezentowali szkołę w zawodach sportowych.

Podsumowano konkurs  na Super klasę. W tym roku szkolnym, dzięki swojemu zaangażowaniu i kreatywności, tytuł ten zdobyła klasa III a. Radość zwycięzców była wielka.