ZNAJOMY DZWONEK I NOWE WYZWANIA

3 września 2018 roku, po pełnych przygód wakacjach, uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Drohiczynie uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019. Dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców przywitała dyrektor szkoły- pani Dorota Kowalczuk. W tym dniu gościliśmy pana Wojciecha Borzyma- burmistrz Drohiczyna oraz przedstawiciela policji - dzielnicowego sierżanta sztabowego Tomasza Kamińskiego.

 Pani dyrektor podkreśliła, że kolejne 10 miesięcy to czas, który pozwoli na zdobycie nowych wiadomości, doskonalenie umiejętności.  Uczennice i uczniowie, przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców będą rozwijać swoje pasje. Rozpoczynający się rok przyniesie również wiele ważnych dla społeczności lokalnej wydarzeń: 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 20 rocznicę wizyty Jana Pawła II  w Drohiczynie i 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kraszewskiego  w  Drohiczynie. Nie sposób zapomnieć o tegorocznych absolwentach szkoły podstawowej, którzy jako pierwsi przystąpią do nowej formy egzaminu zewnętrznego. Szczególnie ciepło dyrekcja przywitała przedszkolaków oraz uczniów klas pierwszych, dla których edukacja właśnie się rozpoczęła.

Burmistrz Drohiczyna, pan Wojciech Borzym życzył wszystkim wielu sukcesów. Przekazał również na ręce pani dyrektor podziękowania za zorganizowanie wakacyjnego pobytu dzieci  z  Prasnej na Ukrainie, które mogły chociaż na chwilę zapomnieć o tym, że  w ich ojczyźnie toczy się wojna.

Pan Tomasz Kamiński podkreślał, że bezpieczeństwo uczniów i uczennic Zespołu Szkół w Drohiczynie jest priorytetem, dlatego też od 4 września podjęte zostaną działania mające na celu jego zapewnienie w drodze do szkoły i ze szkoły.

Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom zrealizowania wszystkich postanowień poczynionych na progu nowego roku szkolnego, nauczycielom wytrwałości i kreatywności, rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci.

Na zakończenie rozbrzmiewający dzwonek nie pozostawił wątpliwości, że rok szkolny 2018/2019 właśnie się rozpoczął.