Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej.  Uroczyste spotkanie rozpoczęto od przywitania przybyłych gości i pracowników szkoły. Część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum pod opieką pani Małgorzaty Głowackiej zapoczątkowała uroczystość. Słowem i piosenką  uczniowie uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Spotkanie przeplatano tańcem w wykonaniu uczniów z Zespołu Tanecznego ,,Krajka”. Po zakończonym montażu uczniowie wręczyli nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi drobne słodkie upominki. Życzenia oraz upominki wręczyli również przedstawiciele Samorządów Uczniowskich. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Dorota Kowalczuk, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Ciepłe słowa pracownikom szkoły przekazał również Burmistrz Drohiczyna i wręczył nagrody. Spotkanie zakończyło wystąpienie i  życzenia przedstawicieli  Rady Rodziców.

                                                                                                                                  Tekst: M. Głowacka

                                                                           Zdjęcia: M. Wołosińska