FINAŁ KONKURSU NA SŁODKĄ PATRIOTKĘ

Niepodległą Polskę świętowaliśmy w szkole na sportowo, na muzycznie, a także… na słodko! Młodzież liceum uczestnicząca na zajęciach z przedsiębiorczości w ramach projektu  „Na falach nauki rozwijam swe żagle - dodatkowe zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół w Drohiczynie” 15 października otworzyła konkurs na ciastko, które miało być biało-czerwone, łatwe w przenoszeniu i jedzeniu, nieskomplikowane w wykonaniu, niedrogie i pyszne.

26 listopada odbył się konkurs w wyniku którego spośród 9 słodkości wybrano jedno zwycięskie, przyznano dwa wyróżnienia, a pozostałe zgodnie z przyjętą punktacją sklasyfikowano od III do V miejsca. Tego pysznego wyboru dokonało siedmioosobowe jury.

Zwycięski przepis i ciasto stworzyła Julia Kosowska z klasy II LO. Wyróżnienia otrzymały patriotki: Marty Niemyjskiej z kl. III LO i Mileny Kosińskiej z klasy 8a SP. Kolejne miejsca przedstawiały się następująco: Alicja Kłopotowska z kl. III b Gimnazjum (miejsce III), Klaudia Tylus z kl. 8a SP (IV lokata) i na V miejscu: Gabrysia Leoniuk i Karolina Ziółkowska z kl. 6 SP, Dominika Sierociuk z kl. II LO i Julia Gontarz z kl. III LO.

Wszystkie przepisy można pobrać tu:

ZWYCIĘSKA SŁODKA-PATRIOTKA

Mufinki - SŁODKA-PATRIOTKA

Każda z uczestniczek konkursu otrzymała nagrodę i dyplom. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Wojtkowskiej – Prezes Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" za ufundowanie nagród i pracę w jury.

Wszystkie Słodkie Patriotki były pyszne i zostały bardzo łatwo przeniesione i zjedzone podczas szkolnego balu andrzejkowego w zorganizowanej w Zespole Szkół - również przez młodzież - kawiarence andrzejkowej.

Koordynatorem konkursu była Hanna Nielipińska.

Tekst Hanna Nielipińska

Foto Adrianna Kolenda