Uzdolnieni artystycznie uczniowie z Zespołu Szkół w Drohiczynie

nagrodzeni przez Marszałka Województwa Podlaskiego

 

21 lutego 2019 roku  w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie z różnych części naszego regionu. 120 uczniów z województwa podlaskiego zostało wyróżnionych za swoją ciężką i efektywną pracę. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów z naszej szkoły.

Marta Halliopa, uczennica klasy IV  Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego w Drohiczynie rozwija swój talent taneczny w Klubie Tańców Polskich „Krajka”, gra na gitarze, jest też uzdolniona plastycznie.

Milena Kosińska  z klasy VIII nagrodzona za osiągnięcia w kategorii taniec, literatura polska i angielska, plastyka, malarstwo i fotografia.

Zbigniew Marek Kosiński z klasy IV, podobnie jak jego siostra tańczy, interesuje się literaturą, plastyką, malarstwem i fotografią.

Każdy ze stypendystów będzie otrzymywał 250 zł miesięcznie przez cały rok kalendarzowy. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i życzymy im  dalszego rozwoju pasji i zainteresowań. Zachęcamy również innych do rozwijanie swych zainteresowań, by ich marzenia mogły się urzeczywistnić.