MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - PODSUMOWANIE KONKURSÓW

25  lutego 2019 roku wspólnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten jest zawsze okazją do zwrócenia szczególnej okazji na to, w jaki sposób się porozumiewamy, jakie możliwości stwarza język oraz jak ważne jest dbanie o polszczyznę.

Z szacunku dla języka i tradycji ogłoszone zostały konkursy z okazji 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego  w Drohiczynie. Tego dnia poznaliśmy zwycięzców. W konkursie Szkoła i wiek - mój wiersz z okazji 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Drohiczynie przyznano następujące nagrody: I miejsce - Zbigniew Marek Kosiński, klasa IV; II miejsce - Aleksandra Niewiarowska, klasa V a oraz Maciej Pogorzelski, klasa V b; III miejsce - Milena Kosińska, klasa VIII a. Wyróżniono Damiana Twarowskiego z klasy VII oraz Kamilę Tobotę z klasy VIII a.

Dużą kreatywnością wykazali się uczestnicy konkursu Logo szkoły na stulecie.  I miejsce zdobyła Milena Kosińska z klasy VIII a, II miejsce Zbigniew Marek Kosiński  z klasy IV, miejsce III - Laura Kalinowska z klasy V a. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Tonkiel z klasy V b.

W każdym języku odzwierciedlenie znajdują tradycje i zwyczaje. Tradycje świąteczne obecne w naszych domach przybliżyli uczestnicy konkursu Magia Bożego Narodzenia. W konkursie literackim miejsce I zajął Cezary Lech z klasy V a, miejsce II - Julia Gawrysiuk z klasy IV, a III - Aleksandra Siekierko z klasy VIII a. Wyróżnienie zdobyła Laura Kalinowska  z klasy V a. W konkursie plastycznym wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce - Uczennica klasy V a Laura Kalinowska, II miejsce - Magdalena Tonkiel z klasy V b, III miejsce - Emilia Sakowicz z klasy V b. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

Podczas dzisiejszego spotkania mogliśmy dodać ojczysty do ulubionych i zapamiętać, że należy brać odpowiedzialność za język każdego dnia.