HISTORIA ZŁOTEGO - LEKCJA EKONOMII

Codziennie robimy zakupy w sklepiku szkolnym, nierzadko oszczędzamy pieniądze, by kupić wymarzony telefon, gitarę, książkę.  Zwracamy uwagę na nominały banknotów oraz monet, rzadko kiedy zastanawiając się, co leży u podstaw tego, że naszą walutą jest złoty.

Grupa uczniów z klasy III b (Dawid Halliopa, Michał  Jaroć, Bartłomiej Kłoczkowski, Arkadiusz Łukasiuk, Przemysław Łopuski) pod opieką pani Hanny Nielipińskiej, przygotowała lekcję ekonomii, podczas której przybliżała nam historię waluty polskiej. Poznaliśmy  pojęcia denominacji, kryptowalut, zadania Narodowego Banku Polskiego, trudną historię złotego.

Urozmaiceniem lekcji była prezentacja multimedialna oraz wystawa pieniędzy (eksponaty udostępnił  Kuba Suchota, uczeń klasy II liceum).

Na zakończenie rozwiązywaliśmy krzyżówki, których hasła nawiązywały do treści poruszanych podczas spotkania. Uświadomiliśmy sobie, że pieniądze, oprócz wartości, mają swoją historię, która wielokrotnie wiąże się z sytuacją polityczno-społeczną w kraju.