O żądzy władzy na scenie - Balladyna

18 marca 2019 roku gościliśmy artystów z Teatru Młodego Pokolenia, którzy przenieśli nas w legendarne czasy, kiedy to nad jeziorem Gopło panowała Goplana, a żądna władzy Balladyna nie cofnęła się przed żadną niegodziwością, by tylko ocalić swoją pozycję.

Klasy VI, VII, VIII,  III gimnazjum, II i III liceum mogły poczuć niezwykłą atmosferę, jaką niesie ze sobą połączenie elementów realistycznych i fantastycznych w dramacie romantycznym  Juliusza Słowackiego pod tytułem Balladyna.

Przedstawienie przybliżyło problematykę jednej z lektur obowiązkowych, wzbudziło refleksje dotyczące szacunku dla rodziców, pragnienia sprawowania władzy, odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Duże wrażenie zrobiły gra aktorska, ruch sceniczny oraz dykcja występujących. Ciekawi nas, ile osób chciałoby, podobnie jak nasi goście, związać swoją przyszłość z aktorstwem.