Wycieczka do Warszawy

22 marca 2019 roku uczniowie i uczennice klas VIII a, VIII b, VII i III b gimnazjum wraz  z wychowawczyniami  panią Ewą Raduchą, panią Aliną Żeruń i panią  Anną Piasecką wzięli udział w edukacyjnym wyjeździe do Warszawy.

Mimo deszczowego poranka, wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten dzień przyniesie nam wiele wrażeń i spełni nasze oczekiwania.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Już przy bramie wejściowej okazało się, że to jedno z najlepiej strzeżonych miejsc w Polsce. Wiele emocji budziło w nas przechodzenie przez bramki wejściowe. Następnie przewodnik zapoznał nas z historia kompleksu. Zwrócił uwagę na to, że budynki te nie są utrzymane w tym samym stylu architektonicznym, ponieważ powstawały w różnym czasie. Po wejściu na salę obrad mogliśmy  zobaczyć, gdzie zasiadają posłowie i ważą się losy wielu aktów prawnych.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, w którym uczestniczyliśmy  w dwóch lekcjach muzealnych. Klasy VIII stały się tropicielami historii, a pozostali poznawali tajniki sztuki renesansowej. W specjalnych zadaniach dla grup mogliśmy utrwalić wiedzę dotyczącą rodzajów kompozycji.

Nie mogliśmy się doczekać kolejnej atrakcji- zajęć w parku trampolin w Hangarze 646. Po obejrzeniu krótkiej animacji poświęconej bezpieczeństwu podczas zabawy na trampolinach, rozpoczęliśmy zajęcia z trenerami. Wykonywaliśmy różne ewolucje, a poziom ich trudności rósł z minuty na minutę. Ostatni kwadrans był czasem tylko dla nas. Mogliśmy wtedy stoczyć bitwy na równoważni, zjechać z gigantycznej zjeżdżalni czy wskoczyć do basenu  z gąbkami. Byliśmy zmęczeni i zadowoleni.

Następnie przeszliśmy do galerii Promenada, w której miał odbyć się seans filmowy. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że możemy nie zostać wpuszczeni do kina z powodu alarmu bombowego, jaki został ogłoszony  w obiekcie. Po piętnastu minutach oczekiwania, alarm został odwołany, a my mogliśmy zasiąść wygodnie w fotelach i obejrzeć film pod tytułem:” Zanim się pojawiłaś”. Nie przypuszczaliśmy, że jego fabuła będzie tak wzruszająca, niejedna dziewczyna uroniła łzę.

Po seansie udaliśmy się do części restauracyjnej. Przy stolikach nie cichły rozmowy dotyczące emocji, jakie wywołał w nas ten dzień. Najbardziej podobały się nam trampoliny. Droga do domu upłynęła pod znakiem radosnych rozmów. Dzień był bardzo pozytywny i przede wszystkim bezpieczny.