Ogólnopolski Konkurs „Myśli Jana Pawła II”

W szczególnym dla naszej społeczności roku 2019, w którym przypada dwudziesta rocznica wizyty Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie, troje uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohiczynie wzięło udział w  wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu „ Myśli Jana Pawła II”.    Zainspirowani działalnością i przesłaniem wystąpień Papieża Polaka poznawaliśmy wskazane teksty.  Bartłomiej  Kłoczkowski, Dawid Halliopa i Adrianna Kolenda 29 kwietnia 2019 roku zmierzyli się z testem, którego bezbłędne rozwiązanie mogło się stać przepustką do dalszego etapu konkursu.

Mimo ich zaangażowania i przygotowań, nie udało się jednak przejść dalej. Zgodnie jednak przyznają, że czas poświęcony na lekturę tekstów Jana Pawła II nie był czasem straconym, można w nich bowiem odnaleźć ponadczasowe wskazówki dotyczące Boga, życia i człowieka.