Dzień Edukacji Narodowej

 

11 października 2019 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem p. Kontowicz przygotowali z tej okazji akademię pt. „Przepraszamy, dziękujemy, życzymy…”.

Na początku p. Kontowicz przywitała wszystkich przybyłych i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodzież. Potem oddała głos uczniom. Tematyką przedstawienia były pomysły uczniów na przygotowanie uroczystości dla swoich pedagogów. Podczas występu młodzież recytowała wiersze, śpiewała oraz wystawiała scenki dotyczące awansu zawodowego nauczyciela. Po tej części uczennica prowadząca akademię złożyła życzenia w imieniu wszystkich uczniów, a uczniowie reprezentujący samorząd uczniowski poczęstowali pedagogów lizakowym tortem.  

Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, która skierowała słowa życzeń do Dyrekcji i wszystkich Nauczycieli, a uczniowie wręczyli im kwiaty.

Na koniec akademii życzenia Radzie Pedagogicznej złożyła Pani Dyrektor – Dorota Kowalczuk, która podziękowała swym pracownikom za ciężką pracę i wkład włożony w edukację, wręczyła także dyplomy nauczycielom, którzy zasłużyli się w pracy z młodzieżą.

Uroczystość przygotowana przez uczniów przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.