DZIEŃ PAPIESKI

15 października 2019 roku uczniowie klasy pierwszej liceum zaprezentowali maturzystom i uczniom klas VI- VIII przygotowany przez nich montaż słowno-muzyczny pod tytułem: Wstańcie, chodźmy. W ten sposób odchodzono w Zespole Szkół w Drohiczynie Dzień Papieski, który stał się dla nas okazją  do wspomnienia biografii Papieża- Polaka oraz słów, które do nas kierował. Dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża pozwolił na zwrócenie uwagi na wyjątkowość całego pontyfikatu. W Drohiczynie, który dzięki pielgrzymce papieskiej w 1999 roku, na zawsze stał się jednym z miast papieskich, pamięć o Jego nauce powinna zawsze być pielęgnowana. Recytowane teksty, śpiewane pieśni, odtwarzane filmy zwracały uwagę na wartość człowieczeństwa, prawdy i miłości- wartości, o których tak często mówił Jan Paweł II. Pani dyrektor Dorota Kowalczuk zwróciła uwagę, że mamy w swojej Małej Ojczyźnie wiele miejsc, które upamiętniają świętego Jana Pawła II i powinniśmy czuć się zobowiązani, by przesłanie płynące z jego słów każdego dnia wcielać w życie.