II SZKOLNY TEST ORTOGRAFICZNY

4 listopada 2019 roku  na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej odbył się  II Szkolny Test Ortograficzny. Każda klasa mogła zgłosić do testu trzyosobową reprezentację.  Uczniowie klas III- VIII przystąpili do rozwiązywania testów ortograficznych, na  trzech poziomach trudności, uzależnionych od wieku uczestnika. U piszących widać było skupienie, niekiedy rozterki, którą z odpowiedzi wybrać. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 7 listopada 2019 roku, podczas uroczystości związanych  z Świętem Odzyskania Niepodległości. Wyniki ortograficznych potyczek przedstawiają się następująco;

W kategorii I ( klasy III- IV)

I miejsce- Amelia Kosieradzka, uczennica klasy IV a

II miejsce- Magda Ustyjańczuk, uczennica klasy III a

III miejsce- Lena Kalinowska, uczennica klasy III a oraz Magdalena Kosińska, uczennica klasy IV b

 

W kategorii 2/3  ( klasy V-VIII)

I miejsce- Cezary Lech, uczeń klasy VI a

II miejsce- Patrycja Tylus, uczennica klasy VI b oraz Szymon Czeczuk, uczeń klasy V

III miejsce- Ewa Raczyniak, uczennica klasy VI a oraz Monika Golańska, uczennica klasy VI b

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, tym bardziej, że test nie należał do najłatwiejszych. Najwyższy procentowo wynik osiągnęła Amelia Kosieradzka z klasy IV a, która zdobyła 44 punkty na 50 możliwych. Jeśli ktoś z Was chciałby zmierzyć się z testem poza konkursem, jest on wyłożony w sali polonistycznej ( 18). Zachęcamy gorąco.