Bezpieczny Przedszkolak


         Jak co roku, we wrześniu, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komisariatu Policji w Drohiczynie - sierżantem sztabowym Marcinem Błażejem Uszyńskim oraz sierżantem sztabowym Tomaszem Kamińskim.

         Celem spotkania było przedstawienie - szczególnie dzieciom z oddziału 3-latków i 4-latków, a także przypomnienie i utrwalenie dzieciom starszym najważniejszych zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze w atrakcyjny sposób przekazali również zagadnienia dotyczące zagrożeń czyhających na najmłodszych w domu i przedszkolu. Wykorzystane podczas spotkania miasteczko drogowe uatrakcyjniło i ułatwiło przyswojenie usłyszanych i zaobserwowanych treści. Dzieci chętnie wcieliły się w role przejeżdżających aut oraz pieszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci stosowały się do sygnałów i znaków drogowych. Starały się być wzorowymi uczestnikami ruchu drogowego.

         Dzielnicowi przybliżyli jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci, za aktywne uczestnictwo w spotkaniu, duże zainteresowanie słyszanymi zagadnieniami, przekazali dzieciom pamiątkowe koszulki z napisem „1919 - 2019 Stulecie powstania Policji Państwowej”.