INAUGURACJA AKCJI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY

19 lutego odbył się apel inaugurujący jedna z akcji Samorządu Uczniowskiego pt. KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY. W apelu wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz wychowawcy i dyrekcja szkoły. Jako pierwsi gospodarzem szkoły zostali uczniowie klasy VII A , którzy będą organizowali przez najbliższy tydzień, tj. w dniach  19.02.2018 – 23.02.2018  atrakcyjne konkursy dla całej społeczności uczniowskiej. Opiekun SU , Pani Bogumiła Cieciuch przekazała gospodarzowi klasy VII A Mateuszowi Sawickiemu pęk kluczy jako symbol uczniowskiej  odpowiedzialności za szkołę na czas bycia jej gospodarzem.

Zadaniem klasy VII A jest udział w organizacji Dni Języka Ojczystego pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego Pani Aliny Mantiuk oraz Pani Anny Piaseckiej. Terminarz zajęć z tym związanych w załączeniu. Uczniowie wykonają gazetkę informacyjną oraz wezmą udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursów wiedzy o języku ojczystym, które pozwolą nadać zwycięskiej klasie tytuł „MISTRZOWIE JĘZYKA POLSKIEGO”. 

Poniedziałkowy apel zainaugurował Dni Języka Polskiego. Uczniowie na podstawie krótkich filmowych opowieści zapoznali się z historią jego powstania i rozwoju. 

W kolejnych tygodniach rolę Gospodarza Szkoły będą pełnili uczniowie każdej z klas.

DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO -  TERMINARZ

  1. PONIEDZIAŁEK – 02.2018- APEL INFORMACYJNY
  2. WTOREK - 02.2018-     ROZDANIE PLAKIETEK
  3. ŚRODA – 02.2018- DZIEŃ JEZYKA OJCZYSTEGO
  • LEKCJE POD HASŁEM „STOP WULGARYZMOM”
  • ZAGADKI JĘZYKOWE- „ CZY ZNAMY JĘZYK OJCZYSTY?”
  1. PIĄTEK- 02.2018-
  • PODSUMOWANIE DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO
  • TURNIEJ WIEDZY O JĘSYKU POLSKIM „KOCHAM , LUBIE, SZANUJĘ JĘZYK OJCZYSTY”.