W naszej szkole w połowie października miały miejsce warsztaty pt. „Moja Ojczyzna w znaczku pocztowym”, których organizatorem była p. Anna Kontowicz.

            Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na piękno naszego kraju. Dodatkowo uczniowie rozwijali swoje umiejętności plastyczne i ćwiczyli twórcze działanie.

            Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat skojarzeń z Polską, wykonywali mapę myśli do wyrażenia „Moja Ojczyzna”. Oglądali filmy prezentujące polskie krajobrazy, zabytki, zwiedzali wraz z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Efektem warsztatów było wykonanie przez uczniów znaczka pocztowego „Moja Ojczyzna”. Podczas tego etapu nieoceniona okazała się współpraca z p. Małgorzatą Głowacką, gdyż młodzież na lekcjach plastyki realizowała swoje pomysły. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o symbolach narodowych, architekturze, tradycjach, malarstwie, elementach polskiej przyrody itp., Tematyka znaczka miała dotyczyć skojarzeń z Polską (krajobrazy, charakterystyczne zwierzęta, zabytki, obyczaje, dobranocki, sylwetki pisarzy, królów, piosenkarzy, sportowców, tańce, wydarzenia historyczne) oraz zawierać element biało-czerwony. Technika wykonania pracy była dowolna.

Znaczki przysłała duża grupa uczniów. Serdecznie dziękujemy.

Poniżej zamieściliśmy tylko niektóre z nich, pozostałe znaczki na pewno zostaną zaprezentowane w szkole, gdy wrócimy do zajęć stacjonarnych.

Moja Ojczyzna w znaczku pocztowym