Dzień Ziemi rokrocznie przypada 22 kwietnia, czyli na czas równonocy wiosennej. Święto naszej planety zostało ustanowione w 1969 roku w USA, a jego głównym przesłaniem jest uświadamianie oraz przypominanie o tym, jak dbać o dobro wspólne, jakim jest środowisko. Z tej okazji na całym świecie prowadzone są akcje, mające na celu budowanie poczucia odpowiedzialności za matkę naturę. W Polsce święto to obchodzone jest od 1990 roku.

Od nas też zależy, jak będzie na Ziemi,

choć jesteśmy mali, już tak dużo wiemy!

Śmieci segregujmy, wodę oszczędzajmy!

O naszą planetę dbajmy! O naszą planetę dbajmy!

Parlando piosenki pt. „Dbajmy o przyrodę” autorstwa J. Kucharczyka doskonale ilustruje szereg działań podjętych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami segregacji, dowiedziały się, czym jest recykling, zredagowały „Kodeks Młodego Ekologa”, wykonały piękne prace plastyczne związane z tematyką ochrony środowiska naturalnego. Grupa Kropelek, grupa dzieci 6 – letnich, przepikowała całe mnóstwo aksamitek, które ozdobią rabaty ogródka przedszkolnego, pozbierała i posegregowała śmieci. 5 – latki, czyli Żabki i 4 – latki – Motylki posadzili kasztanowca, który pięknie zakwitnie w maju i obrodzi kasztanami we wrześniu. Najmłodsze dzieci, Pszczółki, zapoznały się z „Kodeksem Młodego Ekologa” i wykonały prace plastyczne. Dzieci z wszystkich grup zbierają plastikowe zakrętki. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z radością realizowały kolejne zadania. Miejmy nadzieję, że działania te, zaowocują w  ich dorosłym życiu odpowiedzialną postawą za naszą planetę.