W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugo Kołłątaja, duchownego i filozofa. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego.

Chcąc uczcić tę rocznicę oraz 2 maja – Dzień Flagi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Nasza flaga”.

Uczniowie w swoich pracach przedstawili polską flagę w kontekście małej ojczyzny oraz biało-czerwone motywy symboli narodowych.

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

Małgorzata Głowacka