W miesiącu maju  dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Muzeum Starych Motocykli oraz były w Muzeum Kajakarstwa w Drohiczynie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć 40 motocykli różnego rodzaju, wyprodukowanych w latach 20. i 30. XX wieku. Przemierzając alejki muzeum oglądały z bliska ich wygląd i budowę.  Oprócz starych motocykli dzieci mogły obejrzeć także różne eksponaty tj. stare aparaty fotograficzne, maszyny do pisania, mapy, narzędzia oraz zapoznać się z ich historią. Największą atrakcją wycieczki była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na jednym ze starych motocykli z koszem.

W Muzeum Kajakarstwa dzieci mogły zobaczyć kajaki – nowoczesne i zabytkowe, w tym nawet 100-letnie, multimedialną wystawę zdjęć i kajakowe kino. Jednak zdecydowanie  największą atrakcją tej wycieczki był jedyny w Polsce (a być może jedyny w Europie) symulator pływania kajakiem. Przedszkolaki bardzo chętnie korzystały z symulatora.

Wycieczki okazały się wspaniałym przeżyciem i atrakcyjną lekcją. Wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.