Dnia 30 kwietnia 2021 r. w przeddzień świąt majowych, przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych, zaprezentowały swoją postawę patriotyczną na spotkaniu pod hasłem "Kocham cię Polsko". Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w postawie zasadniczej. Następnie dzieci zaprezentowały wiersze i rymowanki o Polsce. Najbardziej podobał się wszystkim dobrze znany dialogowany wiersz Władysława Bełzy " Kto ty jesteś ". Dla podkreślenia radosnego charakteru naszego spotkania, dzieci zaśpiewały lubianą przez nie piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Przedszkolaki zaangażowały się bardzo w przygotowanie uroczystości, założyły galowe stroje, kotyliony, zabrały flagi, w tym również dużą flagę Polski i naszego miasta Drohiczyna. Wszyscy poczuliśmy wiele wzniosłych chwil oraz dumy z tego że jesteśmy Polakami.