Przejęci sytuacją za naszą wschodnią granicą, rozumiejąc, jakie tragedie i dramaty niesie ze sobą wojna, włączyliśmy się w zainicjowaną przez burmistrza Drohiczyna zbiórkę. 3.03.2022 roku pani dyrektor Dorota Kowalczuk wraz z przedstawicielami uczniów Zespołu Szkół w Drohiczynie przekazała na ręce pana burmistrza Wojciecha Borzyma zebrane środki opatrunkowe, świece, baterie, które już jutro trafią do dotkniętych okrucieństwem wojny mieszkańców rejonu Czerwonogrodu na Ukrainie. Przez te kilka dni okazaliśmy swoje zaangażowanie i serce, które pozwoliły zgromadzić przekazane dziś rzeczy. W tej sytuacji potrzebne są również pieniądze.

Uczniowie klas I-VIII, III liceum oraz przedszkolacy zebrali 1800 złotych, zaś nauczyciele i pracownicy szkoły 2550 złotych. Wiemy, że to kropla w morzu potrzeb. Ważne jest dla nas, że nasza społeczność nie przeszła obok tych wydarzeń obojętnie. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, nauczycielom, sympatykom szkoły za tak duży odzew. Wiemy, że okazane serce i empatia są bezcenne. W imieniu mieszkańców Ukrainy bardzo dziękujemy.