Dnia 21 marca w naszej szkole odbyły się obchody pierwszego Dnia Wiosny. Z tej okazji zorganizowaliśmy działania integrujące oraz wdrożyliśmy kreatywne pomysły naszych uczniów na spędzenie tego dnia.

Postanowiliśmy między innymi przyjść do szkoły bez plecaków. Podręczniki oraz przybory szkolne umieściliśmy w innych nietypowych pojemnikach, koszach, pudełkach. Naszym uczniom pomysłów nie zabrakło. Były nawet podręczniki umieszczone w wózeczku dla lalek, transporterze dla małych zwierząt oraz skrzynce na narzędzia. 

Od dawna marzyliśmy także o tym, aby rozegrać mecz siatkówki między nauczycielami, a uczniami. Rywalizacja była dobrą okazją do zabawy dla obu stron. Tym razem mecz wygrali nauczyciele.

W związku z tym, że 21 marca jest także Światowym Dniem Zespołu Downa postanowiliśmy, że w tym dniu wszyscy okażemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Drobne gesty, jak założenie tego dnia dwóch różnych skarpetek, mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Nasi uczniowie nie zawiedli i bardzo chętnie przyłączyli się do akcji.