ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

13 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych Polaków od III rozbioru Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Recytowane utwory poetyckie,  pieśni patriotyczne przeniosły uczniów w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność. Odgrywane przez uczniów scenki historyczne, uzupełnione były datami, które wskazywały poszczególne wydarzenia. Podsumowanie akademii stanowił konkurs wiedzy historycznej pod hasłem: „Nasza  historia w krzyże i pomniki wpisana”. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z tematyką walki Polaków niepodległość. Każdy z odpowiadających otrzymał pamiątkową kartkę o miejscach pamięci, związanych z walkami wolnościowymi w naszym regionie. Patriotyczny nastrój akademii podkreślała dekoracja, ukazująca Pomnik Wolności, mieszczący się na Górze Zamkowej w Drohiczynie.

Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany został przez uczniów klas III a i III b gimnazjum pod kierunkiem Krzysztofa Niemyńskiego i Małgorzaty Głowackiej.

 

Krzysztof Niemynsk