Zastanawiasz się, jak możesz zadbać o planetę?
Na to pytanie uczniowie naszej szkoły starali się uzyskać odpowiedź, uczestnicząc
w wykonywaniu zadań ekologicznych o charakterze edukacyjnym.
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem ,,Jestem eko- z ekologią za pan brat.'' Celem tegorocznego święta było szerzenie zachowań proekologicznych. Uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy zmniejszaniem zasobów wodnych. Służyły temu prezentacje filmów edukacyjnych w poszczególnych klasach. Uczniowie wykonali także prace przestrzenne z surowców wtórnych, projekty toreb ekologicznych, rozwiązywali zaszyfrowane krzyżówki i rebusy. Znajomość zagadnień proekologicznych mogli sprawdzić biorąc udział w konkursie pt.: ,,Uczymy się ekologii."
W ramach tej akcji wybrani uczniowie posadzili kwiaty doniczkowe, wykonali plakaty  oraz śpiewali piosenkę pt.,, Ziemia wyspa zielona".