PROJEKT „ZS Drohiczyn ekologicznie”

Z przyjemnością ogłaszamy, że Zespół Szkół w Drohiczynie otrzymał dofinansowanie na realizację nowego projektu Ponadnarodowej Mobilności Uczniów, dzięki któremu kolejna grupa naszych uczniów i nauczycieli skorzysta z możliwości wyjazdu na mobilności edukacyjną do Grecji. Projekt “ZS Drohiczyn ekologicznie” nr. 2021-1-PMU-4180 zapewni możliwość podniesienia kompetencji kluczowych i rozwoju edukacyjnego dla 23 uczniów.

Uczniowie wyjadą do Grecji w dwóch turach mobilności: 12 uczniów i 2 opiekunów, oraz 11 uczniów i 2 opiekunów. Każdy z wyjazdów potrwa 14 z czego: 2 poświęcone będą na podróż, 10 na zajęcia edukacyjne w szkole partnera, oraz 2 na realizację programu kulturowego, w ramach którego odbędą się dwie edukacyjne wycieczki po przepięknych atrakcjach turystycznych Grecji.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji kluczowych 23 uczniów Zespołu Szkół w Drohiczynie, co przełoży się na polepszenie wyników nauczania i poszerzy horyzonty młodzieży. Projekt skupia się na podniesieniu wiedzy młodzieży z zakresu przedmiotów przyrodniczych, informatyki, plastyki, wosu i języka angielskiego.

Na główną tematykę projektu wybrane zostały zagadnienia przyrodnicze, jednak aby wprowadzić element urozmaicenia, program wzbogacony został o elementy informatyczne, plastyczne oraz o zagadnienia dotyczące kultury, stereotypów i praw człowieka. Głównymi zagadnieniem przyrodniczym na którym skupia się program mobilności jest ekologia i biologia.

 

Zapraszamy wszystkich do polubienia i śledzenia projektowej strony na Facebook’u:

ZS Drohiczyn ekologicznie - PMU

https://www.facebook.com/ZS-Drohiczyn-ekologicznie-PMU-110389168357133