18 października 2022r. uczniowie klas drugich i trzeciej wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu naszej wyprawy był pobyt w Centrum Nauki Kopernik.  Celem działania tej instytucji jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.  Zwiedzając obiekt w grupach i indywidualnie uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach, mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone  doświadczenia na interaktywnych wystawach.

Jedną z atrakcji było również Planetarium. Uczestnicy wycieczki obejrzeli pokaz prowadzony przez prezenterów Planetarium o gwiazdach i planetach widocznych na niebie oraz  film  „Polaris”. Film opowiadał historię spotkania pingwina i niedźwiedzia. Dzięki przedstawionemu filmowi uczniowie dowiedzieli  się, na czym polega ruch obrotowy Ziemi oraz poznali  tajemnice nocy polarnej.

Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w Centrum Nauki Kopernik.

I. Zieniewska