To ja, mały uczeń pierwszaczek

27 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drohiczynie. Zanim jednak to się stało, najmłodsi zaprezentowali społeczności szkolnej – Dyrekcji, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom swoje umiejętności. Przedstawili to, czego już nauczyli się w szkole. Doskonali zdali swój pierwszy szkolny egzamin. Punktem kulminacyjnym tej uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów ślubowania, a następnie dokonanie przez Dyrekcję szkoły aktu pasowania uczniów klas pierwszych i włączenia ich do grona uczniów naszej szkoły. Uroczystość pasowania  klas pierwszych to święto całej społeczności szkolnej, to wydarzenie budzące niezwykłe emocje. Życzymy pierwszoklasistom , aby zawsze z uśmiechem przekraczali próg szkoły i z chęcią zdobywali wiedzę.

                                                                                          Tekst: B. Niemyńska

                                                                                           Foto: A. Bieleniewicz