10 listopada 2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przygotowaną przez uczniów klas IV – VIII przybyli: ks. Wiesław Niemyjski, burmistrz Drohiczyna pan Wojciech Borzym, wicestarosta siemiatycki pan Sylwester Zgierun, radni gminy Drohiczyn oraz inni zaproszeni goście.

            Występujący uczniowie w wymowny sposób przedstawili drogę Polaków do odzyskania niepodległości biorąc udział w przedstawieniu pt. :”Ojczyzna”. Inscenizację  urozmaicił występ szkolnego chóru oraz zespołu tańca Krajka, który pięknie zatańczył poloneza oraz wzruszający taniec z biało-czerwonymi szarfami. Jako, że w naszej szkole dbamy o tradycję i kulturę języka po występie rozdaliśmy nagrody uczniom, którzy zdobyli wysokie miejsca w szkolnym konkursie ortograficznym oraz kaligraficznym.

            Co roku bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku również wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy mieli swój udział w odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości.