W dniach 27-28.03.2023 roku uczestniczyliśmy w rekolekcjach. W tym roku Parafia Katedralna, na terenie której znajduje się nasza szkoła, obchodzi jubileusz 300-lecie powstania. Na tę okoliczność do naszej świątyni przybyły relikwie Świętego Andrzeja Boboli.

 Mieliśmy także możliwość, lepiej poznać postać Świętego, dzięki kazaniom głoszonym przez rekolekcjonistę o. Aleksandra Jacyniaka – jezuitę zaproszonego przez księdza proboszcza do naszej parafii.

W trakcie rekolekcji uczestniczyliśmy w mszy świętej i mogliśmy przystąpić do Sakramentu Pokuty oraz przyjąć Pana Jezusa do swego serca.

Mieliśmy również możliwość obejrzenia w sali kinowej filmu pt. „Fatima”, podczas którego śledziliśmy losy bohaterów i razem z nimi uczestniczyliśmy w spotkaniach z Maryją.

Po powrocie do szkoły. Młodsi koledzy i koleżanki, w poniedziałek, robili palemki na Niedzielę Palmową, a we wtorek malowali twarz Pana Jezusa na chuście św. Weroniki. My, uczniowie kl. 4-8, w pierwszym dniu rekolekcji, pisaliśmy listy do Św. Jana Pawła II – „Słowa Wdzięczności”, w drugim dniu zaś wykonywaliśmy pop-up Muzeum Jana Pawła II.

Były to wyjątkowe rekolekcje.