„Idźmy naprzód z nadzieją”

39 lat temu 16-go października 1978 roku wybrano na papieża Polaka, Karola Wojtyłę. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 16 października  ustanowiono Dniem Papieskim.  W tym roku obchodziliśmy ten ważny dzień pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Cała Społeczność Zespołu Szkół w Drohiczynie zebrała się uroczyście z gitarami i ze śpiewem przed pomnikiem Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II. Przygotowaliśmy na tę okazję transparent upamiętniający ten dzień, uczniowie wykonali kotyliony w papieskich kolorach.

 Nadzieja jest zawsze spodziewaniem się dobra. Święty Jan Paweł II nigdy nie tracił nadziei. Mówił, że „nadzieja rozpalająca serce człowieka wierzącego płynie z Boga, z Jego mocy i miłości, która nas otacza.”

Wypowiedzmy za św. Janem Pawłem II słowa modlitwy: „Maryjo, naucz nas Twojego zawierzenia, Twojej nadziei i Twojej miłości. Naucz nas wychodzić ku Twojemu Synowi. Prowadź nas do Niego. Niech On będzie odpowiedzią na wszystkie nasze pytania. Naucz nas wychodzić ku innym ludziom, może bardziej biednym i samotnym niż każdy z nas”.

Na koniec Uroczystości Delegacje ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Liceum  i złożyły znicze pod pomnikiem Św. Jana Pawła II.

Siostra Anna Rogulska