Dzień profilaktyki szkolnej ,,Zdrowo żyj z całych sił” w kl. I-III

20 czerwca 2023 roku w naszej szkole podsumowywaliśmy działania profilaktyczne realizowane w roku szkolnym 2022/2023.

Rano podsumowaliśmy Program ,,Owoce, warzywa i mleko w szkole”.

Wcześniej w/w tematykę poruszano w klasach na zajęciach edukacyjnych. Dzieci przygotowały prace plastyczne, które reklamowały zdrowe pokarmy.

 Uczniowie kl. Ib przygotowali apel, na którym przypomnieli kolegom o codziennym spożywaniu owoców i warzyw oraz piciu mleka. Recytowane wiersze i śpiewane piosenki wyjaśniały zasady zdrowego odżywiania.

Po apelu rozpoczęły się atrakcje na hali. Uczniowie sprawdzali swoją zręczność i wytrzymałość na dmuchanych zamkach i przeszkodach. Dzieci bezpiecznie, wesoło spędziły czas z kolegami. Zapamiętają, że najlepsza zabawa to aktywne spędzanie czasu z przyjaciółmi w ,,realu” a nie w wirtualnym świecie Internetu. (relacja ze zdjęciami na szkolnym Facebooku).

Tego samego dnia zakończyliśmy też Projekt Nauka pływania Delfinek. Uczniowie po raz ostatni pojechali na basen. Dzieci, szczególnie te, które po raz pierwszy miały kontakt z basenem, zrozumiały, iż woda jest przyjazna i bezpieczna dla nich. Można w niej bawić się oraz nauczyć pływać. Dzieci pytają, czy w przyszłym roku szkolnym będą mogły korzystać z basenu. Część rodziców doceniło zalety nauki pływania i indywidualnie wożą dzieci na basen. (zdjęcia na szkolnym Facebooku)