„Idźmy naprzód z nadzieją” to hasło XII edycji międzynarodowego konkursu plastycznego – „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” .

16 października 2017 r. w Bielsku Podlaskim była uroczysta gala i rozstrzygnięcie konkursu. Wielkie gratulacje dla laureatów:

  • Zbigniew Kosiński 1 miejsce w grupie II
  • Milena Kosińska 1 miejsce w grupie III
  • Julia Gawrysiuk wyróżnienie na etapie diecezjalnym

 „Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach” (Jan Paweł II). Światło pojawia się w obrazach słońca, blasku pochodzącego od Ducha Świętego, tęczy będącej symbolem przymierza z Bogiem. Pojawia się ono na końcu drogi, którą zdąża ludzkość. Światło nadziei ukazuje się w mroku, przedostaje się przez ciemne chmury. W interpretacjach tego hasła pojawia się motyw wody z zachętą, aby wypłynąć „na głębię”. Światło nadziei towarzyszy osobom pochłoniętym w mroku zła, choroby, wojny, uzależnień, samotności i depresji.

Z prac konkursowych bije nadzieja jako przeciwwaga dla bezdusznej rzeczywistości świata.

Opracowała s. Anna

  

 

 

autor: Julia Gawrysiuk

autor: Zbigniew Kosiński

autor: Milena Kosińska