DNI MATEMATYKI W GIMNAZJUM

 

W dniach 14-15 marca 2018 uczniowie naszego gimnazjum mogli się spotkać z matematyką w innym wydaniu, niż na co dzień. Na lekcjach matematyki każdy uczeń uczestniczył w konkursie o tytuł Mistrza Logiki, rozwiązując wiele ciekawych zadań i zagadek matematycznych. Podczas przerw klasy rywalizowały w Turnieju Matematycznym.

Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe drużyny rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zmagali się z szyframi i inteligentnymi ciągami. Inne drużyny w skupieniu wyznaczały przybliżenie liczby. Rywalizację drużynową wygrała klasa III A, drugie miejsce wywalczyła klasa II B, klasa III B musiała zadowolić się 3 miejscem, chociaż w szyfrach i rebusach jej przedstawiciele byli najlepsi. Indywidualnie zwyciężył Bartłomiej Kłoczkowski z klasy II B i zdobył tytuł Mistrza Logiki 2018. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Matematyczne zmagania zakończyły się Międzynarodowym Konkursem Matematycznym Kangur, w którym uczestniczyło 26 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Na wyniki tego konkursu musimy poczekać do maja.