To, co w życiu najważniejsze…

 

W dniu 09.03.2018r. w naszej szkole odbył się kolejny apel z cyklu Nasza Klasa pod hasłem: To, co w życiu najważniejsze. Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy IIIb gimnazjum wraz z wychowawczynią.

Aby dowiedzieć się, co ludzie w różnym wieku cenią sobie najbardziej, uczniowie   przeprowadzili sondaż wśród mieszkańców naszej gminy. Ankieta była skierowana do ludzi w różnym wieku: nastolatków, starszego rodzeństwa, rodziców i dziadków. Na podstawie uzyskanych informacji młodzież wyłoniła wartości, które w opinii ankietowanych, są  najcenniejsze w życiu każdego człowieka.

Na początku spotkania uczniowie zapoznali zebranych z wynikami swoich badań. Następnie odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się wiersze, cytaty, piosenki o tematyce odpowiadającej wartościom takim jak: miłość, rodzina, praca oraz zdrowie.

Trzecioklasiści przypomnieli koleżankom i kolegom, że o szczęściu człowieka nie decydują tak naprawdę dobra materialne, lecz bliskie relacje w rodzinie oraz z  ludźmi, z którymi spotykamy się na co dzień.