„Bal u Dyni”     

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią nie tylko ludziki z kasztanów, żołędzi czy bukiety z kolorowych liści. Gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia, która zaprosiła dzieci na jesienny bal. 25 października dzieci pojawiły się na balu w opaskach na głowie z wizerunkiem dyni. Przedszkolaki zapoznały się z wieloma walorami dyni, jej wartościami odżywczymi, wykorzystaniem do przygotowania wielu ciekawych potraw takich jak: dżemy, ciasta, bułeczki, zupy. Podczas wesołych zabaw ruchowych, dzieci wykorzystywały dynię do toczenia, podawania sobie nawzajem oraz do zabawy slalomem. Z wielką przyjemnością przedszkolaki śpiewały i inscenizowały piosenki o dyni, uczyły się rymowanki, rozwiązywały zagadki. Wszyscy mieli okazję spróbować smakołyków z dyni – ciast, dżemów oraz innych przetworów.