30 kwietnia społeczność naszej szkoły uczciła Święto Konstytucji 3 maja. Młodzież szkolna klas starszych zorganizowała sejmik uczniowski. Wyjaśnili dla młodszych kolegów, dlaczego Rzeczypospolita w XVIII w. była państwem słabym, otoczonym przez wrogie mocarstwa. Czasy Sejmu Wielkiego i okoliczności uchwalenia Konstytucji przybliżyła przygotowana scenka. Drugą część apelu wypełniła prezentacja. Przybliżyła uczniom wydarzenia sejmiku szlacheckiego Ziemi Drohickiej. W Kościele św. Trójcy w Drohiczynie szlachta podlaska uroczyście zaprzysięgła Konstytucję, a królowi wysłano podziękowania. Świadczyło to o patriotyzmie naszych przodków.
Dzień 13 kwietnia jest na stałe wpisany do kalendarza uroczystości Szkoły Podstawowej w Drohiczynie. Również w tym roku społeczność szkolna zebrała się przy Dębach Katyńskich, nieopodal Kopca Papieskiego. Dźwięki hymnu narodowego rozpoczęły apel. Pan Roman Niewiński przedstawił oficerów Wojska Polskiego, związanych z Ziemią Drohiczyńską, którym posadzono imienne Dęby Pamięci: kapitana Mariana Bujalskiego, porucznika Aleksandra Karpa, porucznika Stanisława Komara. Czwarty dąb upamiętnia ofiary Katastrofy Smoleńskiej z Prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Minuta ciszy, zapalone znicze i biało czerwone wiązanki kwiatów złożonych przez uczniów, przy tabliczkach pamięci, stanowiły godną oprawę uroczystości.
1 kwietnia 2025 wzięliśmy udział kolejnej odsłonie aktywnej przerwy. Przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem: Główka pracuje - trening mózgu. Mierzyliśmy się z wykreślankami, sudoku, origami, zagadkami z przymrużeniem oka i innymi łamigłówkami. Wiemy już, jak zbudowane są nasze mózgi oraz jak je rozwijać.
24.02.2025 odbył się apel "Najlepsi z najlepszych. Szkolna Liga Mistrzów", podczas którego podsumowaliśmy wyniki 1. semestru 2024/2025. Osiągnięte przez klasy średnie dydaktyczne decydowały o nominacji w danej kategorii. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Wyróżniono najlepszych uczniów klas 4-8- osiągnęli oni co najmniej średnią 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Nie mogło zabraknąć kategorii specjalnych - organizatorzy imprez, klasy zgrane podczas dyskotek, klasa, którą lubi scena. Na zakończenie podziękowaliśmy wszystkim osobom, które zechciały przygotować ciasta na kiermasz świąteczny. W czasie apelu emocje sięgały zenitu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w drugim semestrze.
21 lutego 2025 r. w naszej szkole, jak co roku, odbył się Dzień Języka Ojczystego. Podczas przerw uczniowie mogli się sprawdzić w takich konkurencjach jak:
• Czaszka dymi – frazeologizmy,
• Łamigłówki interpunkcyjne,
• Synonimy i antonimy w małym paluszku,
• Ortograficzne państwa miasta.
Poprzez takie działanie młodzież mogła wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości gramatyki, języka polskiego i ortografii.
Na tablicy informacyjnej na korytarzu powieszono również najczęściej popełniane przez uczniów błędy językowe oraz ich poprawne zapisy.
Uczniowie byli bardzo zaangażowani w rywalizację międzyklasową.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny na przełomie września i października 2024 r. uczestniczyli w projekcie Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON – włącz historię!
Czwartoklasiści mogli poznać, czego dotyczy projekt, który od kilku lat realizowany jest w naszej szkole. Zaś klasy starsze mogły zobaczyć nowe materiały przygotowane w ramach kampanii.
Na zajęciach języka polskiego dzieci i młodzież, w oparciu o przesłane materiały projektowe, przybliżyli sobie przebieg Powstania Warszawskiego i wykonali skecznotki sprawdzające ich wiedzę o tym wydarzeniu.
24. 10 2024 r. uczniowie klas 3 i 4 uczestniczyli w Pikniku Ekologicznym w Ogrodnikach. Dzień później w pikniku w Milejczycach brały udział klasy 6, 7 i 8.
Przedsięwzięcie zorganizowane było przez pracowników Lokalnej Organizacji Turystycznej „LOT nad Bugiem” w ramach projektu dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
11 października 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia swoje święto obchodzili nauczyciele, pedagodzy oraz wszyscy pracownicy oświaty. W ten sposób upamiętniliśmy utworzenie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie ministerstwa oświaty publicznej.Na początku przywitano publiczność i zaproszono do obejrzenia występu. Potem głos zabrali uczniowie, którzy pod kierunkiem pani Anny Kontowicz przygotowali krótkie przedstawienie satyryczno-humorystyczne pt. „Co piszczy w szkole?”, które nawiązywało do codziennej pracy nauczycieli i wymagań z nią związanych.
Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych trwały w klasach IV - VIII przez cały tydzień. Nauczycielki języków obcych zorganizowały szereg lekcji ukazujących korzyści płynące z nauki języków obcych. Uczniowie mieli okazję poznać różne techniki uczenia się, zobaczyć prezentacje o wielojęzyczności w Europie oraz uczestniczyć w quizach, konkursach i zabawach zachęcających do odkrywania innych kultur.
20 września 2024 r. wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie świata. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Jak co roku wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki z zaangażowaniem sprzątaliśmy naszą okolicę.
12 kwietnia 2024 r. uczniowie klas V – VIII spotkali się przy Dębach Pamięci posadzonych w pobliżu Szkoły Podstawowej w Drohiczynie. Nauczyciel historii przypomniał losy trzech bohaterów: porucznika Stanisława Komara, porucznika Aleksandra Karpia oraz kapitana Mariana Bujalskiego, którzy pochodzili z okolic Drohiczyna i zginęli w lasku katyńskim w 1940 roku zamordowani przez sowieckie NKWD. Delegacje klas zapaliły znicze na znak pamięci o bohaterach.
W tym roku przypada 105 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, dlatego z tej okazji 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas 5-8 pod kierunkiem pani Anny Kontowicz.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny na przełomie września i października 2023 r. uczestniczyli w projekcie Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON włącz historię!
Klasy 6 - 8 przypomniały sobie, czego kampania dotyczy. Zaś grupy 4 - 5 mogły poznać, na czym polega projekt, który od kilku lat realizowany jest w naszej szkole.
Tradycją naszej szkoły jest odwiedzanie grobów osób związanych z historią Drohiczyna.
W tym roku w przeddzień Święta Zmarłych delegacje klas wraz w Dyrekcją szkoły oraz nauczycielami udały się na cmentarz w Drohiczynie, aby złożyć kwiaty oraz zapalić znicze na grobach osób zasłużonych dla naszego miasta, nauczycieli oraz tych, którzy walczyli w obronie Polski.
O ich życiu i dokonaniach opowiadała nam p. Dyrektor Dorota Kowalczuk. Była to dla nas swoista lekcja szacunku oraz historii.
26 października odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja bicia rekordu w czytaniu "Przerwa na czytanie”. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie klas I-III, IV - VIII oraz nauczyciele. Jest to akcja międzynarodowa, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia na przerwach uczniowie czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Najmłodszym uczniom czytali nauczyciele. Cieszymy się, że była to świetna okazja do wyciszenia się oraz wymiany czytelniczych upodobań między uczestnikami akcji.
Dnia 29 września przy udziale Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP Drohiczyn odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnałów dźwiękowych nauczyciele wraz z uczniami udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne.
Chwała Bohaterom!
W niedzielę, 17 września 2023 r. o godzinie 12.00 na cmentarzu parafialnym w Drohiczynie, miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców Drohiczyna i okolic podległych w czasie II wojny światowej.
W wydarzeniu uczestniczyli poczet sztandarowy naszej szkoły, a także władze lokalne i mieszkańcy naszej miejscowości. Na początku odczytany został Apel Poległych. W trakcie homilii Ks. Proboszcz – Wiesław Niemyjski przypomniał wydarzenia związane z napaścią ZSRR na Polskę.
Pamiętajmy, że dzięki odwadze walących żyjemy w wolnym kraju!
7 września 2023 r. mieliśmy okazję wziąć udział w występach zespołów, które uczestniczyły w 20. Nadbużańskich Spotkaniach Folklorystycznych. Zaprezentowały się przed nami zespoły z Polski, Łotwy oraz Meksyku. Występujący zaśpiewali nam pieśni w swoich językach oraz pokazali piękne regionalne tańce. W trakcie występów zaprosili także widownię do wspólnej zabawy. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym ciekawym wydarzeniu kulturalnym.
Dnia 4 września po długich wakacjach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po Mszy Świętej w drohiczyńskiej katedrze spotkaliśmy się na hali, aby wysłuchać przemówień Dyrekcji szkoły oraz przybyłych gości. Przywitaliśmy również nowych nauczycieli w naszej szkole. Pełni entuzjazmu życzyliśmy sobie realizacji zamierzeń oraz sukcesów w nauce.
Dnia 23 czerwca 2023 r. nadszedł czas zakończenia roku szkolnego. Uczniowie oraz nauczyciele po Mszy Świętej w Katedrze Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie zebrali się na hali szkolnej, aby podsumować mijający rok szkolny. Na początku odśpiewaliśmy hymn narodowy, po czym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Pani dyrektor podziękowała instytucjom wspierającym szkołę, nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom i uczniom. Ze szkołą pożegnali się tegoroczni absolwenci oraz ich rodzice.
19 maja 2022r. Szkoła Podstawowa w Drohiczynie świętowała dzień swojego patrona- Józefa Piłsudskiego. Prezentacja przygotowana pod kierunkiem nauczyciela historii przedstawiła uczniom początki szkół w Drohiczynie, historię nadania szkole imienia oraz niezwykłe losy sztandaru na przestrzeni ostatnich 90 lat. Przypomniano uczniom sylwetkę Patrona oraz jego cechy charakteru, dzięki którym jest On wzorem osobowym dla wielu młodych pokoleń mieszkańców Drohiczyna i okolic. Krótkie scenki obrazowo przedstawiły uczniom obowiązki każdego obywatela względem Ojczyzny. Całość apelu urozmaiciły pieśni żołnierskie i patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.
13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczciliśmy tę ważną datę spotykając się wspólnie przy „Dębach pamięci” posadzonych przy naszej szkole, dla uczczenia osób, których nazwiska widnieją na tzw. liście katyńskiej Upamiętnieni to: porucznik Aleksander Karp, porucznik Stanisław Komar i kapitan Marian Bujalski. Pochodzili oni z Drohiczyna i okolic. Czwarty dąb przypomina o tragedii smoleńskiej i poświęcony jest pamięci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz 95 ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest wyrazem hołdu dla żołnierzy polskiego podziemia po II wojnie światowej, za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Bohaterzy antykomunistycznego podziemia bronili bytu Państwa Polskiego i przeciwstawiali się sowieckiej agresji.
12 kwietnia gościliśmy w naszej szkole na niecodziennej lekcji fizyki i chemii grupę Zaelektryzowani. Dzięki temu mogliśmy poznać w praktyce niektóre zasady rządzące światem nauki.
31 marca 2023 roku gościliśmy w naszej szkole sędzię Annę Marię Wesołowską. Tego dnia odbyły się spotkania z uczniami klas 1-8, podczas których pani sędzia przekonywała, że warto znać prawo, ponieważ wiedza ta pozwala uniknąć wielu złych wyborów. Uczniowie usłyszeli wiele o szkodliwości wagarów, niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z internetu oraz odpowiedzialności za nękanie, wyśmiewanie, poniżanie. Pani sędzia przypomniała, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.
W dniach 27-28.03.2023 roku uczestniczyliśmy w rekolekcjach. W tym roku Parafia Katedralna, na terenie której znajduje się nasza szkoła, obchodzi jubileusz 300-lecie powstania. Na tę okoliczność do naszej świątyni przybyły relikwie Świętego Andrzeja Boboli.
Mieliśmy także możliwość, lepiej poznać postać Świętego, dzięki kazaniom głoszonym przez rekolekcjonistę o. Aleksandra Jacyniaka – jezuitę zaproszonego przez księdza proboszcza do naszej parafii.
Dnia 9 marca 2023 roku Zespół Szkół w Drohiczynie odwiedzili członkowie grupy Full Power Spirit. Spotkanie podzielono na trzy etapy: najmłodsi uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV – V oraz najstarsi: klasy VI – VIII.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły w tym roku również wzięliśmy udział w apelu "Najlepsi z najlepszych". Odbył się on dnia 7 lutego 2023 r. Wszyscy uczniowie ze średnią 4,75 i wyższą zostali zaproszeni do wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymali duże brawa za swoje bardzo dobre wyniki.
21 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języka Ojczystego.
Z tej okazji, podczas przerw, zorganizowane zostały różnego rodzaju konkurencje związane językiem ojczystym.
Uczniowie mogli wykazać się podczas nich wiedzą dotyczącą alfabetu, liter, głosek i sylab, pochwalić się znajomością gramatyki języka polskiego i ortografii,
a także sprawdzić swoją znajomość przysłów polskich.
By podkreślić ten wyjątkowy dzień na korytarzu szkolnym wywieszono ciekawe informacje na temat naszego języka.
Rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024: • przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego • przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Filia w Śledzianowie • Punktu Przedszkolnego w Ostrożanach
18 stycznia 2023 roku z inicjatywy samorządu uczniowskiego odbyła się dyskoteka karnawałowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV – VIII, którzy po półrocznej pracy w
I semestrze zasłużyli na wesołą zabawę.
W listopadzie nawiązaliśmy współpracę z Liceum w Nowowołyńsku, do którego chodzi uczennica, która trafiła do kl. VIb naszej szkoły po wybuchu wojny w Ukrainie. Mama dziewczynki (nauczycielka języka angielskiego) zaproponowała projekt polsko-ukraiński. Uczniowie kl. VIb wraz z wychowawcą wyrazili chęć wzięcia w nim udziału i rozpoczęli jego realizację za zgodą pań dyrektor obu szkół. Do szóstoklasistów dołączali też uczniowie z innych klas –VII a, VIa oraz dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do naszej placówki. Koordynatorem projektu pt. „Święta łączą” była p. Anna Kontowicz.
22 grudnia 2022 roku w naszej szkole zapanował świąteczny klimat. Uczniowie klas I – III oraz IV – VIII wystawili pod kierunkiem s. Anny Rogulskiej oraz ks. Arkadiusza Szmurło jasełka, wcielając się w postacie biblijne. Dzieci zaprezentowały swoje talenty recytatorskie oraz wokalne umilając wszystkim czas oczekiwania na święta.
Po przedstawieniach w klasach odbyły się wigilie, w trakcie których składaliśmy sobie najlepsze życzenia oraz próbowaliśmy świątecznych smakołyków.
10 listopada 2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przygotowaną przez uczniów klas IV – VIII przybyli: ks. Wiesław Niemyjski, burmistrz Drohiczyna pan Wojciech Borzym, wicestarosta siemiatycki pan Sylwester Zgierun, radni gminy Drohiczyn oraz inni zaproszeni goście. Występujący uczniowie w wymowny sposób przedstawili drogę Polaków do odzyskania niepodległości biorąc udział w przedstawieniu pt. :”Ojczyzna”. Inscenizację urozmaicił występ szkolnego chóru oraz zespołu tańca Krajka, który pięknie zatańczył poloneza oraz wzruszający taniec z biało-czerwonymi szarfami. Jako, że w naszej szkole dbamy o tradycję i kulturę języka po występie rozdaliśmy nagrody uczniom, którzy zdobyli wysokie miejsca w szkolnym konkursie ortograficznym oraz kaligraficznym.
Co roku bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku również wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy mieli swój udział w odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny na przełomie września i października 2022 r. uczestniczyli w projekcie Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON – włącz historię!
Na początku wyjaśnili sobie, co jest celem projektu BohaterON. Następnie na zajęciach języka polskiego, w oparciu o materiały projektowe przesłane przez fundacje, przybliżyli sobie historię Powstania Warszawskiego i wykonali skecznotki sprawdzające ich wiedzę o tym wydarzeniu. Obejrzeli również spektakl lalkowy „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Podczas projektu młodzież miała możliwość spaceru po wirtualnym Muzeum Powstania Warszawskiego i odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Powstańcy i ludność cywilna Warszawy przedostawali się kanałami z dzielnicy do dzielnicy. Mogła też posłuchać relacji o tym zrywie z perspektywy żyjących wtedy dzieci (film „Powstanie Warszawskie oczami dzieci”) oraz obejrzeć fragm. filmów: „Miasto'44”, „Czas honoru. Powstanie”. Uczniowie wysłuchali również ścieżki dźwiękowej do filmu „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” i zapoznali się treścią książek dotyczących tego zrywu (poezjami K. K. Baczyńskiego, „Pamiętnikiem z Powstania Warszawskiego” M. Białoszewskiego, „Galopem’44” M. Kowaleczko-Szumowskiej, trzecią częścią „Czasu honoru” J. Sokoła oraz książką „Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci” J. i J. Szarkowskich). Dodatkowo wykonali oni różne prace plastyczne upamiętniające to wydarzenie – plakaty, lapbooki, gry planszowe.
W edukacyjną podróż do Grecji wybrali się w tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie. Podczas dwutygodniowego wyjazdu realizowano zajęcia dotyczące głównie ekologii, przyrody i kultury. Były to dwa tygodnie pełne emocji i wrażeń. Uczniowie aktywnie wykorzystywali czas na szlifowanie i testowanie w praktyce kwalifikacji językowych oraz swoich kompetencji związanych z tematyką przyrody – ekologii i biologii. Słoneczna pogoda i dobre humory pozwoliły też na poznanie uroków Grecji, jej kultury i gościnności mieszkańców.Uczestnicy projektu mieszkali w malowniczo położonej miejscowości Platamonas, w regionie Macedonii Środkowej nad Morzem Egejskim. W trakcie wyjazdu wykonywali gry i zadania terenowe w integracji z grupą z Kętrzyna, z którą dzielili autobus. W greckiej szkole w miejscowości Litochoro młodzież mogła porozmawiać z rówieśnikami w języku angielskim, a nawiązane kontakty być może przerodzą się w przyszłości w przyjaźnie.
Mobilność to także wycieczki, podczas których realizowany był program kulturowy oraz ekologiczno – biologiczny. Zorganizowano rejs statkiem kapitana Kostasa na wyspę Skiathos oraz wycieczkę do Meteorów. Niesamowite wrażenie wywarła na uczestnikach także wycieczka do małej górskiej miejscowości Stary Pantalejmon, z kamiennymi uliczkami i niezwykłą zabudową. Kolejnym punktem na mapie Grecji podczas wyjazdu był wąwóz Enipeas, gdzie podczas spaceru górskimi szlakami można było podziwiać urwiska skalne oraz wanny Afrodyty. ...
W ramach współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską dnia 19.10 2022 roku zostały w naszej szkole zorganizowane warsztaty edukacyjne pt. “Odwieczne pieśni. Karłowicz i my”.
Godzinne spotkanie, w trakcie którego artyści wcielili się w rolę kompozytora oraz innych osób z jego otoczenia, wprowadziły naszych uczniów w świat twórczości kompozytora. Podczas warsztatów młodzież odkrywała nowe fakty z życia Mieczysława Karłowicza rozwiązując różnorodne zagadki. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas gra artystów oraz ich wspaniały operowy śpiew.
Jest nam bardzo miło, że artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej złożyli nam wizytę prowadząc w naszej szkole swoistą lekcję muzyki.
13 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Anny Kontowicz przygotowali inscenizację pt. „Naszym Nauczycielom”.
Na początku głos zabrała p. Kontowicz, która przywitała wszystkich przybyłych i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodzież. Następnie młodzi artyści piosenką, wierszem oraz krótkimi i zabawnymi scenkami z życia szkolnego uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, jaki pedagodzy wkładają, by ich edukować. Po tej części prowadzący akademię złożyli życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom szkoły, a wszyscy uczniowie odśpiewali dla nich gromkie: „Sto lat!”.
7 października 2022 w ramach obchodów Święta Języków Obcych w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego ZS Drohiczyn - ekologicznie.
Uczestnicy projektu wraz z nauczycielami języków obcych przygotowali prezentację, w której przedstawili zrealizowane działania proekologiczne oraz językowe wynikające z założeń programu.
Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wspomnień uczestników projektu oraz na chwilę przenieśli się do słonecznej Grecji.
Na koniec mieliśmy możliwość wspólnie zatańczyć taniec grecki - Sirtaki.
Dnia 28 września 2022 roku odbyły się w naszej szkole wybory opiekuna SU. Każdy uczeń z klas IV – VIII otrzymał kartę do głosowania, aby móc oddać ważny głos. Głosowało 128 uczniów, a frekwencja wyniosła 85, 3 %. W tym roku najwięcej głosów otrzymał pan Tomasz Kowalczuk. Gratulujemy!
Dnia 16 września 2022 roku klasy 4-8 pokazały, że niestraszne im żadne zadanie. Pamiętając o potrzebie dbania o czystość naszej najbliższej okolicy, uczniowie zbierali śmieci. Zatrważające jest, ilu nieodpowiedzialnych ludzi porzuca odpady przy drogach, w rowach. Nie wszyscy pamiętają, że troska o środowisko jest sprawą nas wszystkich. Uczniowie klas 4-8- doskonale to rozumieją. Starają się być odpowiedzialni za środowisko, dlatego zbierali odpady z wielkim zaangażowaniem, pamiętając, ze „wszystkie śmieci są nasze”.
Nowy rok szkolny 2022/23 rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Katedrze Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie.
Po mszy udaliśmy się do szkoły. Zebraliśmy się na hali sportowej, aby spotkać się z kolegami, koleżankami oraz nauczycielami po dwóch miesiącach wakacji. Wysłuchaliśmy także przemówień Pani Dyrektor Doroty Kowalczuk oraz Pana Burmistrza Wojciecha Borzyma, którzy życzyli wszystkim owocnej pracy w nowym roku szkolnym oraz realizacji zamierzeń edukacyjnych.
Miejmy nadzieję, że życzenia te spełnią się, a pod koniec czerwca wielu uczniów odbierze świadectwa z czerwonymi paskami.
24 czerwca 2022 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Katedrze pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie. Po uroczystej mszy udaliśmy się w kierunku budynku szkoły, aby odebrać świadectwa. Uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem otrzymali je z rąk Pani Dyrektor Doroty Kowalczuk wraz z nagrodami książkowymi. W trakcie zakończenia odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów kończących klasę ósmą, a także nagrodzenie uczniów wyróżniających się dodatkową działalnością na terenie szkoły – pracą w Samorządzie Uczniowskim, opieką nad sztandarem oraz tańczących w Klubie Tańców Polskich „Krajka”. Przemówienia wygłosili burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym oraz proboszcz Wiesław Niemyjski.
Gdy wybrzmiał ostatni dzwonek wszyscy rozeszli się do sal na spotkania z wychowawcami.
Przydrożny krzyż podarowany ponad dwadzieścia lat temu przez Nadleśnictwo Rudka od lat witał wjeżdżających do Drohiczyna przypominał o wartościach chrześcijańskich oraz o wizycie Ojca Świętego. Niestety 17 lutego 2022 roku, podczas wichury, krzyż tez został zniszczony. Nie wyobrażaliśmy sobie, by miejsce przed szkołą pozostało bez tego symbolu.
W połowie maja 2022 r. uczniowie kl. IV-VII uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego pt. „Przedmioty edukacyjne a moja przyszłość”, których organizatorem była p. Anna Kontowicz.
Cel przedsięwzięcia było poznanie przez młodzież różnych grup zawodowych, wskazanie znaczenie pracy w życiu człowieka, określenie czynników wpływających na wybór zawodu, rozwijanie umiejętności plastycznych i twórczego działania.
Z przyjemnością ogłaszamy, że Zespół Szkół w Drohiczynie otrzymał dofinansowanie na realizację nowego projektu Ponadnarodowej Mobilności Uczniów, dzięki któremu kolejna grupa naszych uczniów i nauczycieli skorzysta z możliwości wyjazdu na mobilności edukacyjną do Grecji. Projekt “ZS Drohiczyn ekologicznie” nr. 2021-1-PMU-4180 zapewni możliwość podniesienia kompetencji kluczowych i rozwoju edukacyjnego dla 23 uczniów.
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem ,,Jestem eko- z ekologią za pan brat.'' Celem tegorocznego święta było szerzenie zachowań proekologicznych. Uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy zmniejszaniem zasobów wodnych. Służyły temu prezentacje filmów edukacyjnych w poszczególnych klasach. Uczniowie wykonali także prace przestrzenne z surowców wtórnych, projekty toreb ekologicznych, rozwiązywali zaszyfrowane krzyżówki i rebusy. Znajomość zagadnień proekologicznych mogli sprawdzić biorąc udział w konkursie pt.: ,,Uczymy się ekologii."
29 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Poezji. Uczniowie klas IV - VII przygotowali recytacje swoich ulubionych wierszy. Mogli występować pojedynczo, w parach lub grupach oraz przygotować kostiumy oraz rekwizyty. Recytujący nie zawiedli - wystąpiło 23 uczniów. Każdy otrzymał dyplom uczestnictwa, ponieważ zdecydowaliśmy, że tegoroczny Dzień Poezji będzie przeglądem wierszy, a nie konkursem recytatorskim.
Dnia 21 marca w naszej szkole odbyły się obchody pierwszego Dnia Wiosny. Z tej okazji zorganizowaliśmy działania integrujące oraz wdrożyliśmy kreatywne pomysły naszych uczniów na spędzenie tego dnia.
Postanowiliśmy między innymi przyjść do szkoły bez plecaków. Podręczniki oraz przybory szkolne umieściliśmy w innych nietypowych pojemnikach, koszach, pudełkach. Naszym uczniom pomysłów nie zabrakło. Były nawet podręczniki umieszczone w wózeczku dla lalek, transporterze dla małych zwierząt oraz skrzynce na narzędzia.
Przejęci sytuacją za naszą wschodnią granicą, rozumiejąc, jakie tragedie i dramaty niesie ze sobą wojna, włączyliśmy się w zainicjowaną przez burmistrza Drohiczyna zbiórkę. 3.03.2022 roku pani dyrektor Dorota Kowalczuk wraz z przedstawicielami uczniów Zespołu Szkół w Drohiczynie przekazała na ręce pana burmistrza Wojciecha Borzyma zebrane środki opatrunkowe, świece, baterie, które już jutro trafią do dotkniętych okrucieństwem wojny mieszkańców rejonu Czerwonogrodu na Ukrainie.
Przez te kilka dni okazaliśmy swoje zaangażowanie i serce, które pozwoliły zgromadzić przekazane dziś rzeczy. W tej sytuacji potrzebne są również pieniądze.
21 lutego 2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie kl. 4-8 naszej szkoły, po powrocie z nauki zdalnej, uczestniczyli w zmaganiach interaktywnych pt. „Językowy Escape Room” przygotowanym przez nauczycieli języka polskiego.
Ich celem było zwrócenie uwagi na poprawność mowy ojczystej, prawidłowe rozpoznawanie przysłów, znajomość zasad ortograficznych, językowych i leksykalnych.
Zadania przewidziane dla młodzieży miały różną formę i zaskakujące tytuły: „Pokój milionera”, „Mistrz Ortografii”, „Językowy Czempion”, „Frazeologiczny Ninja”, „Leksykalny Łowca” oraz „Pogromca byków”.
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON – włącz historię! Piątoklasiści i szóstoklasiści mieli możliwość na przełomie października - listopada 2021 uczestniczyć w projekcie. Na początku przypomnieli sobie, czego dotyczy kampania. Następnie podczas zajęć języka polskiego, w oparciu o materiały projektowe przesłane przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria, przybliżyli sobie historię Powstania Warszawskiego – obejrzeli prezentację na temat przebiegu powstania, wysłuchali słuchowiska pt. "Mały". Młodzież także obejrzała fragm. filmów „Miasto'44”, „Czas honoru. Powstanie”, „Kanał”.
22 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W obchody tego święta włączyła się cała społeczność szkolna. Stworzyliśmy Szkolny Bank Serdeczności, w którym każdy mógł zostawić życzliwą wiadomość dla kolegów, koleżanek oraz nauczycieli. Dodatkowo każdy miał szansę wylosować kupon na życzliwość lub kartę z motywującym cytatem. Nie mogło obyć się bez zdjęć grupowych. Pamiętajcie, że życzliwość nic nie kosztuje, a w relacjach z innymi jest bezcenna. Bądźmy więc życzliwi na co dzień nie tylko w Dniu Życzliwości.
W piątek 19.11.uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji podjęto wiele działań mających na celu uświadomienie młodzieży, że posiadają swoje prawa i powinni wiedzieć, jak z nich korzystać - oczywiście nie zaniedbując równocześnie obowiązków. Były projekcje filmów, prezentacje, śpiewanie piosenek, "Bajka o królewnie, która zniosła wszystkie prawa", a także przygotowywanie plakatów przez klasy 4-8. Efekty pracy starszych kolegów podziwiali uczniowie klas młodszych.
Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona zainteresowaniem wśród naszych uczniów i nauczycieli. Do tej akcji włączyła się cała społeczność naszej szkoły. Już po raz kolejny w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
15 Października zakończyła się pierwsza tura mobilności w ramach projektu “Podnosimy swoje
kwalifikacje!” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego
Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Przedsięwzięcie
odbyło się w dniach 03.10.2021 - 16.10.2021 i obejmowało 2 dni na podróż, 10 dni zajęć
edukacyjnych oraz 2 dni poświęcone na realizację programu kulturowego.
Drodzy uczniowie,
w związku z realizacją projektu nr 2020-1-PMU-3248 pod tytułem “Podnosimy nasze kwalifikacje!”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,
zapraszamy do polubienia strony projektu na Facebook!
Rok szkolny 2021/ 2022 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli tradycyjnie Mszą Świętą w Drohiczyńskiej Katedrze.
Po mszy udaliśmy się na halę sportową, gdzie Pani Dyrektor Dorota Kowalczuk przywitała wszystkich zebranych oraz przypomniała o zasadach bezpieczeństwa związanych z przestrzeganiem zasad sanitarnych. Przemówił także Pan Burmistrz Wojciech Borzym, który wyraził nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla wszystkich uczniów i nauczycieli pełen owocnej pracy w systemie stacjonarnym. Po części oficjalnej uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do sal na spotkania klasowe.
Dnia 25 czerwca 2021 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień od Mszy Świętej w drohiczyńskiej Katedrze.
Po mszy powróciliśmy na teren szkoły i aby uniknąć dużych zgromadzeń podzieliliśmy się na dwie grupy. Wyróżnieni uczniowie klas I- III odebrali nagrody książkowe z rąk pani dyrektor Doroty Kowalczuk na hali sportowej, natomiast uczniowie klas IV – VIII zgromadzili się przed budynkiem szkoły, aby odebrać swoje nagrody oraz świadectwa z czerwonym paskiem z rąk pani wicedyrektor Grażyny Borzym oraz wychowawców. Po wręczeniu nagród osobom wyróżnionym siódmoklasiści pożegnali uczniów klasy VIII kierując w ich stronę życzenia powodzenia oraz sukcesów w dalszej edukacji. Następnie wszyscy rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.
W czerwcu 2021 uczniowie klasy VIII wzięli udział w projekcie ”Czy wiesz kim jestem?” realizowanym na lekcjach języka polskiego. Przygotowaliśmy monologi bohaterów literackich charakteryzujące daną postać oraz dobraliśmy odpowiednią charakteryzację, strój oraz rekwizyty.
Postanowiliśmy zaprosić do udziału w naszym projekcie uczniów klas VII, ponieważ większość bohaterów literackich, za których uczniowie się przebierali dotyczy listy lektur dla klas VII – VIII. Ósmoklasiści wychodzili przebrani na scenę szkolną przy dźwiękach pasującej do lektury muzyki, następnie wygłaszali swoje monologi. Zadaniem publiczności było podanie imienia i nazwiska bohatera, a także autora i tytułu książki, z której pochodzi dana postać.
Pomimo nauki zdalnej uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej i klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Drohiczynie uczcili 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na zajęciach z wychowawcami obejrzeli prezentacją multimedialną, o uchwaleniu Konstytucji 3 maja w Polsce. Dowiedzieli się również jak szlachta przyjęła Konstytucję na sejmiku ziemskim w Drohiczynie. Chętni uczniowie wzięli także udział w konkursie wiedzy o Konstytucji. Pytania dotyczyły historii krajowej jak i lokalnej.
2 maja, na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej z 20 lutego 2004 r., obchodzimy Dzień Flagi RP.
Polska flaga jest złożona z dwóch poziomych pasów: białego i czerwonego. Jej kolorystyka oparta jest o barwy godła polskiego – białego orła w czerwonym polu. W czasie m.in. drugiej wojny światowej kolory te były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r., ale historia flagi sięga aż dynastii Piastów.
22 kwietnia 2021 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce świętujemy go już od 1990 r. Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych i zachęcanie uczniów do prowadzenia trybu życia, który jest przyjazny dla naszej planety.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji zachęcamy Was wszystkich do podejmowania działań mających na celu szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego. Co możecie zrobić dla Planety Ziemi? Wszystko! To proste!
Od 2015 roku za sprawą PS CIOFF®, polskie tańce narodowe, zostały wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.Teraz razem staramy się by POLONEZ znalazł się na ŚWIATOWEJ Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO!Osiągniemy to tylko dzięki wspólnemu działaniu! Podpisz listę poparcia dla Poloneza na liście UNESCO.
Prosimy o podpisy. Link poniżej.
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas nawet w okresie pandemii. Uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie doskonale o tym wiedzą. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze związane z uwrażliwianiem na potrzeby innych ludzi, angażowaniem się w akcje społeczne. Uczy empatii i życzliwości.
Drodzy Uczniowie! Dzisiaj, dnia 4 grudnia stało się coś niesamowitego! Naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj! Mimo, że nie ma Was w szkole z nami, nasz gość prosił o przekazanie Wam mikołajowych pozdrowień oraz życzeń uśmiechu, zdrowia i spełnienia Waszych marzeń. Życzymy Wam także, abyście otrzymali swoje wymarzone prezenty świąteczne. Św. Mikołaj, opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi. Mamy nadzieję, że spotkamy się wtedy wszyscy razem.
"Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2019 r. i 2018 r. - "Rekord dla Niepodległej”. W tym roku ministerstwo proponowało, by uczniowie i nauczyciele, którzy będą we wtorek w szkole czy przedszkolu, zaśpiewali hymn wspólnie w danej grupie. Zaś tych, którzy uczą się na odległość, zachęcało do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line".
Odzyskanie przez Polskę niepodległości nie nastąpiło w ciągu jednego dnia, było procesem stopniowym. 5 listopada 1916 roku władze niemieckie i austriackie wydały Akt 5 listopada, który gwarantował powstanie marionetkowego Królestwa Polskiego. 14 stycznia 1917 roku rozpoczęła działalność Tymczasowa Rada Stanu, co oznaczało formalne powstanie Królestwa Polskiego. 12 września 1917 roku Rada Regencyjna przejęła obowiązki głowy państwa. 7 października 1918 roku ogłosiła niepodległość Polski, a 12 października przejęła od okupantów zwierzchność nad wojskiem.
W naszej szkole w połowie października miały miejsce warsztaty pt. „Moja Ojczyzna w znaczku pocztowym”, których organizatorem była p. Anna Kontowicz.
Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na piękno naszego kraju. Dodatkowo uczniowie rozwijali swoje umiejętności plastyczne i ćwiczyli twórcze działanie.
Co roku uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami odwiedzali groby nauczycieli, pracowników szkoły oraz osób zasłużonych dla Drohiczyna. W ten szczególny czas wspominaliśmy zmarłych, przystrajaliśmy ich groby kwiatami oraz zapalaliśmy znicze.
13 października 2020 r. na drugiej godzinie lekcyjnej w naszej szkole uczniowie klas 4-7 pod opieką pani Anny Kontowicz odegrali przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela. Na uroczystość obecni byli Dyrekcja, Burmistrz naszego miasta – Pan Wojciech Borzym, Sekretarz Gminy Drohiczyn – Pan Radosław Konobrocki, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.
W tym roku szkolnym świętowaliśmy Dzień Języków Obcych inaczej niż w poprzednich latach. Najstarsi członkowie naszej społeczności szkolnej, czyli uczniowie klasy II liceum, przygotowali i prowadzili lekcje języka angielskiego dla najmłodszych uczniów z klas II, III i IV szkoły podstawowej w ramach projektu „From Me 2 U” w piątek 25.09.2020.
20 września społeczność naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w doniosłym wydarzeniu. Na cmentarzu w Drohiczynie odbył się Apel oraz Msza Święta w intencji poległych podczas drugiej wojny światowej mieszkańców Drohiczyna i okolic.
1 września 2020 r. rozpoczęliśmy długo wyczekiwany rok szkolny. Po kilkumiesięcznej przerwie w zajęciach stacjonarnych uczniowie naszej szkoły mogli spotkać się twarzą w twarz ze swoimi rówieśnikami oraz wychowawcami.
20 lutego 2020 r. z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego na przerwach zorganizowano różne konkurencje, w których mierzyły się klasy IV-VIII. Były to zmagania językowe o tajemniczych tytułach, np.: „Wyrazowa Rodzinka”, „Łańcuch Sylabowy”, „Cudaki Dwuznaki” czy „Przysłowiowy Zawrót Głowy” dotyczące określonego zagadnienia gramatycznego.
Dyrektor Zespołu Szkół w Drohiczynie informuje,
że ze względu na zagrożenie epidemiczne Covid-19
nie odbędzie się oficjalne zakończenie roku szkolnego.
Świadectwa zostaną wręczone przez wychowawców wg załączonego niżej grafiku.
W dniach 16- 18 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin ósmoklasistów. Był nietypowy ze względu na stan epidemiczny panujący w kraju. Wszystkich uczestników egzaminu obowiązywało zakrywanie ust oraz nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.
Szkoła Podstawowa w Drohiczynie ogłasza konkursy plastyczne pod hasłem:
„Marszałek Józef Piłsudski Patron Szkoły Podstawowej w Drohiczynie” i
„Jan Paweł II – Przyjaciel Dzieci i Młodzieży”
Zarządzenie Nr 8/2020
Dyrektora Zespołu Szkół w Drohiczynie
z dnia 14.05.2020 r.
w sprawie: wprowadzenia Regulaminu użyczenia szkolnego sprzętu komputerowego uczniom Zespołu Szkół w Drohiczynie
Drodzy Rodzice!
Sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o zrozumienie i cierpliwość.
4 marca 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół w Drohiczynie uczestniczyli w apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Atmosferę tamtych wydarzeń przybliżył film pt. „Żołnierze Niezłomni”.
14 lutego był dniem wyjątkowym dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Walentynki to dzień nie tylko dla zakochanych, ale również święto przyjaciół i rodziny, z którymi łączą nas równie silne więzi.
12 lutego w nasze szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Głównym celem DBI było zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu oraz podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.
W ramach klasowego apelu „Nasza klasa” 4 grudnia 2019 r. odbyła się rozprawa sądowa nad papierosem. Uczniowie klasy VI „b” podzieleni na obrońców i oskarżycieli przedstawili papierosowi zarzuty.
26 listopada 2019r. uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w zabawie andrzejkowej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Nie mogło oczywiście zabraknąć wróżb. Każda klasa przygotowała swój stolik z wróżbami. Była to też forma konkursu na najefektowniejszy stolik.
31 października zakończyliśmy realizację projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn- Włącz historię, której celem było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz wzbogacenie wiedzy dotyczącej historii Polski XX wieku. W realizację zadań projektowych zaangażowane były klasy IV- VIII.
O tym, jakie możliwości niesie ze sobą słowo i świadome korzystanie z różnorodnego słownictwa, przekonali się uczniowie klasy VI b, którzy podczas lekcji języka polskiego interpretowali wiersz Tadeusza Różewicza pod tytułem Bursztynowy ptaszek.
15 października 2019 roku uczniowie klasy pierwszej liceum zaprezentowali maturzystom i uczniom klas VI- VIII przygotowany przez nich montaż słowno-muzyczny pod tytułem: Wstańcie, chodźmy.
11 października 2019 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem p. Kontowicz przygotowali z tej okazji akademię pt. „Przepraszamy, dziękujemy, życzymy…”.
W ramach aktywności szkolnej klasa 7 przygotowała warsztaty dla klas IV-VII szkoły podstawowej i III gimnazjum pt. „Jestem wyjątkowy! Motywacja.” Głównymi celami przedsięwzięcia były kształtowanie pozytywnych postaw wobec kreatywności oraz wzmocnienie motywacji do twórczego myślenia i działania.
W tym roku szkolnym, w ramach Szkolnego Dnia Języków Obcych, uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w projekcie plastycznym na najładniejszy T-shirt z mottem w języku obcym. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i kreatywnością, wykonując swoje prace różnymi technikami i przy użyciu różnorodnych materiałów.
Podróże kształcą - o prawdziwości tego powiedzenia mogli się przekonać uczestnicy zajęć realizowanych w ramach projektu unijnego Na falach nauki rozwijam swe żagle. 54 uczniów i uczennic Zespołu Szkół w Drohiczynie w dniach 16.09- 20.09.2019 wzięło udział w edukacyjnym wyjeździe na południe Polski. Głównym celem wycieczki było poznanie dziedzictwa kulturowego Polski, jej historii i niezwykłej przyrody tatrzańskiej, rozbudzanie szacunku do przeszłości.
2 września 2019 roku spotkaliśmy się po wakacjach, aby rozpocząć wspólnie nowy rok szkolny Mszą Świętą w Katedrze pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie.
Dnia 7 czerwca 2019 roku kilkoro uczniów uczęszczających na zajęcia teatralne w gimnazjum, pod kierunkiem pani Kontowicz, wystawiło dla Przedszkolaków sztukę pt. „Smok wawelski”.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół w Drohiczynie tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Katedrze pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 8.15. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Co roku diecezja drohiczyńska obchodzi uroczyście rocznicę wizyty na Ziemi Drohickiej Ojca Świętego Jana Pawła II. Każda kolejna rocznica gromadzi wiernych, którzy pragną podziękować świętemu Janowi Pawłowi II za wspólną modlitwę 10 czerwca 1999 roku. Tegoroczne obchody, upamiętniające dwudziestą rocznicę wizyty Ojca Świętego w Drohiczynie, miały szczególny charakter.
Uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy uczestniczyli w zajęciach rozwijających i wyrównawczych z języka angielskiego, byli na trzech jednodniowych wycieczkach pod koniec maja i na początku czerwca w ramach projektu „Na falach nauki rozwijam swe żagle” prowadzonego przez Zespół Szkół w Drohiczynie.
W dniu 13 maja 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego. Uroczystość tę przygotowała młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej i klasy IIIb gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego pani Aldony Chmura-Hanik. Uczniowie ci uczestniczyli w dodatkowych zajęć edukacyjnych z języka angielskiego, które odbywały się w naszej szkole w ramach projektu unijnego.
13 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Siemiatyczach odbyły się powiatowe eliminacje kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Wyjątkowym dniem dla społeczności Zespołu Szkół w Drohiczynie był 23 maja 2019, kiedy to z duszpasterską wizytą przybył do nas Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Drohiczyna - pan Wojciech Borzym, dziekan dekanatu drohiczyńskiego- ksiądz Wiesław Niemyjski, sekretarz biskupa - ksiądz Tomasz Szmurło panie dyrektor - Dorota Kowalczuk oraz Grażyna Borzym, grono pedagogiczne oraz uczniowie.
Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych szczerze życzy Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół w Drohiczynie
W Drohiczynie 15 kwietnia 2010 roku zasadzono cztery „Dęby Pamięci ”. Miało to miejsce w ramach programu: ”Katyń…ocalić od zapomnienia” , który zakłada posadzenie 21 473 takich drzew, przypominających nazwiska widniejące na „Liście Katyńskiej”, ludzi pochodzących z konkretnych regionów. Upamiętnieni to: porucznik Aleksander Karp, porucznik Stanisław Komar i kapitan Marian Bujalski, pochodzili oni z Drohiczyna i okolic.
Po trzech latach zdobywania wiedzy i umiejętności w murach gimnazjum, przystąpiliśmy do egzaminu gimnazjalnego. 46 uczniów klas trzecich w dniach 10-12.04.2019 zmierzyło się z zadaniami: pierwszego dnia z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, drugiego dnia z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki, trzeciego dnia z języków obcych.
4 kwietnia 2019 uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Drohiczynie mogli uczestniczyć w pokazie sprzętu wojskowego. Dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej umożliwił nam obejrzenie wielu wozów bojowych, ich wyposażenia oraz broni.
2 kwietnia 2019 roku wspomnieniem i modlitwą obejmujemy Jana Pawła II. Tego dnia odwołujemy się do wydarzeń, które rozegrały się 14 lat temu oraz do całej nauki, z jaką wiązał się pontyfikat Karola Wojtyły.
22 marca 2019 roku uczniowie i uczennice klas VIII a, VIII b, VII i III b gimnazjum wraz z wychowawczyniami panią Ewą Raduchą, panią Aliną Żeruń i panią Anną Piasecką wzięli udział w edukacyjnym wyjeździe do Warszawy.
18 marca 2019 roku gościliśmy artystów z Teatru Młodego Pokolenia, którzy przenieśli nas w legendarne czasy, kiedy to nad jeziorem Gopło panowała Goplana, a żądna władzy Balladyna nie cofnęła się przed żadną niegodziwością, by tylko ocalić swoją pozycję.
Codziennie robimy zakupy w sklepiku szkolnym, nierzadko oszczędzamy pieniądze, by kupić wymarzony telefon, gitarę, książkę. Zwracamy uwagę na nominały banknotów oraz monet, rzadko kiedy zastanawiając się, co leży u podstaw tego, że naszą walutą jest złoty.
14 lutego 2019 roku odbyła się szkolna dyskoteka walentynkowa, na której do rytmów DJ tańczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Udekorowana w motywy walentynkowe sala, doskonała muzyka oraz efekty świetlne sprawiały, że do tańca nie trzeba było nikogo namawiać. Podczas dyskoteki doceniliśmy przyjaciół, nierzadko wyznaliśmy uczucia naszym sympatiom.
13 lutego 2019 roku klasy III gimnazjum podczas godziny wychowawczej wzięli udział w warsztatach pod hasłem: Walentynki. Lubię siebie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na rolę, jaką w życiu pełni poczucie własnej wartości.
16 stycznia 2019 roku odbyło się semestralne spotkanie z rodzicami uczniów i uczennic Zespołu Szkół w Drohiczynie. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym W naszej szkole serce bije przybliżyli rodzicom realizowane projekty i podejmowane inicjatywy w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Rodziców z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.
9. 11. 2018 roku Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Uczennice i Uczniowie wzięli udział w podsumowaniu działań związanych z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Na kilka dni przed uroczystym podsumowaniem obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości wśród uczniów i uczennic klas trzecich gimnazjum zagościła tradycja związana z kokardą narodową. Te rozetki w barwach biało-czerwonych będące symbolem patriotyzmu powstawały pod opieką wychowawczyń klas.
Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Uroczyste spotkanie rozpoczęto od przywitania przybyłych gości i pracowników szkoły. Część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum pod opieką pani Małgorzaty Głowackiej zapoczątkowała uroczystość. Słowem i piosenką uczniowie uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.
31 października 2018 roku uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie odwiedzili groby zmarłych na parafialnym cmentarzu. Złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze na mogiłach tych, którzy zasłużyli się dla społeczności lokalnej. Oddaliśmy hołd żołnierzom, którzy spoczywają w Kwaterze Pamięci, ich poświęcenie przyczyniło się do tego, że żyjemy w wolnym i niepodległym kraju.
25 października 2018 roku uczennice i uczniowie klas trzecich gimnazjum zorganizowali pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Samorząd Uczniowski zadbał o przygotowanie sali, odpowiedniej muzyki.
100-lecie niepodległości stało się okazją do przybliżenia ideałów harcerstwa.
Uczennice i uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawczyniami zorganizowali spotkanie poświęcone piosence harcerskiej.
17.10.2018 roku odbyły się wybory opiekuna samorządu gimnazjum.
Korytarz szkolny zmienił się w salę głosowania. Do pracy wyznaczono komisje wyborcze, które prowadziły rejestr wyborców, rozdawały karty do głosowania oraz dbały o prawidłowy przebieg głosowania.
Dnia 26.09.2018 nasze gimnazjum i liceum świętowało Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas 3 gimnazjum oraz licealiści wzięli udział konkursie Znajomości Języków Obcych w trakcie przerw.
3 września 2018 roku, po pełnych przygód wakacjach, uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Drohiczynie uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019. Dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców przywitała dyrektor szkoły- pani Dorota Kowalczuk. W tym dniu gościliśmy pana Wojciecha Borzyma- burmistrz Drohiczyna oraz przedstawiciela policji - dzielnicowego sierżanta sztabowego Tomasza Kamińskiego.
1 czerwca 2018 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego klas III gimnazjum. Trzy lata nauki w gimnazjum upłynęły bardzo szybko, nadszedł czas podsumowań, refleksji. Uczniowie i uczennice klas II a i II b wraz z wychowawczyniami przygotowali pożegnanie utrzymane w tonie „morskim”. Aby obrazowo scharakteryzować ten czas, posłużyliśmy się metaforą. Trzy lata nauki w gimnazjum były jak rejs po szerokich wodach oceanu. Nauczyciele wyznaczali kierunki, dawali wskazówki i rady, jak omijać niebezpieczne rafy lenistwa.
28-30.05.2018 r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohiczynie oraz kl. VII Szkoły Podstawowej pod opieką p. Krzysztofa Niemyńskiego, p. Jolanty Bujno, p. Ewy Raduchy i p. Tomasza Kowalczuka uczestniczyli w wycieczce po przepięknej Krainie Mazur.
W piątek 15 czerwca 2018 r. uczniowie gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej zwiedzali Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia wystawy muzealnej. Przewodnik w ciekawy sposób przedstawił historię obozu koncentracyjnego. Uczniowie w sali muzealnej mogli wczuć się w atmosferę miejsca zagłady. Obejrzeli makietę obozu, zdjęcia z tamtego okresu oraz wysłuchali relacji świadka tamtych wydarzeń zarejestrowanej na filmie.
Agresji mówimy stop – pod takim hasłem uczniowie klasy III A zaprezentowali wartości wychowawcze na spotkaniu z uczniami gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej 21 maja 2018 r. W trakcie wystąpienia zaprezentowano scenki, wiersze oraz wskazówki, jak należy radzić sobie z agresją lub jej unikać. Na zakończenie klasa podała środki, które mogą zapobiec zachowaniom agresywnym w szkole oraz wykonała piosenkę o przyjaźni, która spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Dnia 07.06.2018 r. odbył się w szkole nr 3 w Siemiatyczach Wielozadaniowy Turniej Szkół im. Jana Pawła II. Nasze gimnazjum reprezentowało szesnaścioro uczniów. Spotkanie miało na celu szerzenie nauki naszego patrona. Konkurs przebiegał w czterech kategoriach: wiedzowej, plastycznej, muzycznej oraz sportowej.
30 kwietnia 2018 r. w ramach projektu edukacyjnego „Na falach nauki rozwijam swe żagle” realizowanego w Zespole Szkół uczniowie uczestniczący w zajęciach z przedmiotów przyrodniczych wyjeżdżali do Mielnika i Adamowa. Celem wyjazdu było zwiedzanie odkrywkowej kopalni kredy w Mielniku oraz przepompowni ropy naftowej w Adamowie.
Dnia 24.04.2018 nasze gimnazjum świętowało Szkolny Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w IV Międzyklasowym Konkursie Znajomości Języka Angielskiego w trakcie przerw. Konkurs składał się z 3 części: quizu o kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, testu gramatycznego oraz znajomości przysłów. Każda z klas zaprezentowała również swój projekt koszulek promujących naukę języków obcych. Następnego dnia cała społeczność szkolna brała udział w wyborach najładniejszej koszulki. Obydwa konkursy zostały przygotowane przez panią Joannę Gawrysiuk.
W dniu 09.03.2018r. w naszej szkole odbył się kolejny apel z cyklu Nasza Klasa pod hasłem : To, co w życiu najważniejsze. Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy IIIb gimnazjum wraz z wychowawczynią.
Aby dowiedzieć się, co ludzie w różnym wieku cenią sobie najbardziej, uczniowie przeprowadzili sondaż wśród mieszkańców naszej gminy. Ankieta była skierowana do ludzi w różnym wieku: nastolatków, starszego rodzeństwa, rodziców i dziadków. Na podstawie uzyskanych informacji młodzież wyłoniła wartości, które w opinii ankietowanych, są najcenniejsze w życiu każdego człowieka.
"Wiosna, ach to Ty..." - tymi słowami gimnazjaliści 21 marca 2018r. rozpoczynali Dzień Wiosny. Od rana uczniowie i uczennice zmagali się ze sobą w "Jajecznych poszukiwaniach" Nie było to takie proste, ponieważ musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością naszej szkoły oraz zmysłem dedukcji. Po wielu trudach odnaleźli oni ostatnią kryjówkę, w której czekały na nich zagadki i słodkie niespodzianki.
W dniach 14-15 marca 2018 uczniowie naszego gimnazjum mogli się spotkać z matematyką w innym wydaniu, niż na co dzień. Na lekcjach matematyki każdy uczeń uczestniczył w konkursie o tytuł Mistrza Logiki, rozwiązując wiele ciekawych zadań i zagadek matematycznych. Podczas przerw klasy rywalizowały w Turnieju Matematycznym.
W minionym tygodniu zawitali do naszej szkoły goście z Belgii, podróżujący po Europie autobusem. Polska jest czternastym krajem, który odwiedzili w swojej podróży dookoła Europy. Swoją podróż, zaplanowaną na pięć lat, rozpoczęli w lipcu ubiegłego roku.
19 lutego odbył się apel inaugurujący jedna z akcji Samorządu Uczniowskiego pt. KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY. W apelu wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz wychowawcy i dyrekcja szkoły. Jako pierwsi gospodarzem szkoły zostali uczniowie klasy VII A , którzy będą organizowali przez najbliższy tydzień, tj. w dniach 19.02.2018 – 23.02.2018 atrakcyjne konkursy dla całej społeczności uczniowskiej. Opiekun SU , Pani Bogumiła Cieciuch przekazała gospodarzowi klasy VII A Mateuszowi Sawickiemu pęk kluczy jako symbol uczniowskiej odpowiedzialności za szkołę na czas bycia jej gospodarzem.
Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej im. J.Piłsudskiego i Gimnazjum Jana Pawła II, wypoczęci i otwarci na nowe wyzwania, wrócili do szkoły.
Dnia 25.09.2017 r. odbyły się wybory opiekuna SU. Każdy z uczniów naszej szkoły oddał swój głos na wybranego przez siebie nauczyciela. W wyborach na opiekuna uczniowie mogli wybierać spośród 9 nauczycieli. Przeważającą liczbą głosów wygrała Pani Marzena Wołosińska. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a Pani życzymy samych sukcesów w powierzonym przez uczniów zadaniu.
13 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych Polaków od III rozbioru Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Recytowane utwory poetyckie, pieśni patriotyczne przeniosły uczniów w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność. Odgrywane przez uczniów scenki historyczne, uzupełnione były datami, które wskazywały poszczególne wydarzenia. Podsumowanie akademii stanowił konkurs wiedzy historycznej pod hasłem: „Nasza historia w krzyże i pomniki wpisana”.
Dyskoteka Andrzejkowa jest jedną z długo wyczekiwanych imprez w kalendarzu przeciętnego gimnazjalisty. Tak było również i teraz. Dnia 27 listopada 2017 roku w naszym gimnazjum została zorganizowana dyskoteka o tematyce andrzejkowej. Była to wspaniała okazja do wróżenia przebiegu swojej „świetlanej przyszłości”
Dnia 28 listopada 2017r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy święto pluszowego misia. Każdy uczeń mógł przynieść swoją ulubioną maskotkę do szkoły i pochwalić się nią swoim znajomym. Na pierwszej długiej przerwie chętni uczniowie zgromadzili się na I piętrze i wysłuchali historii pluszowych zabawek, którą przedstawiła sekcja kulturalna Samorządu Uczniowskiego gimnazjum. Ciekawostki bardzo zadziwiły słuchaczy! Na przerwie obiadowej odbyło się liczenie pluszaków przyniesionych przez uczniów. Zwycięzcą tego konkursu została klasa IIIb. Gratulujemy! Tego dnia naszą szkołę odwiedziło ponad 70 pluszowych misiów, lalek, zwierzątek, czy też warzyw. Wszyscy dobrze spędzili czas w gronie swoich przyjaciół- nie tylko tych pluszowych. Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w Dniu Pluszowego Misia!
W listopadzie w Gimnazjum odbył się "Sportowy tydzień". Zadaniem uczniów było pokonanie toru przeszkód, w którym musieli pokonać piłkarski tor, kręcić hula-hop, skakać na skakance, a na koniec rzucać do celu. Po podsumowaniu konkurencji zwyciężyła klasa III B, która osiągnęła najlepszy wynik klasowy. Drugie miejsce zajęła klasa II A, a trzecie Klasa II B. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkurencjach.
39 lat temu 16-go października 1978 roku wybrano na papieża Polaka, Karola Wojtyłę. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 16 października ustanowiono Dniem Papieskim. W tym roku obchodziliśmy ten ważny dzień pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Cała Społeczność Zespołu Szkół w Drohiczynie zebrała się uroczyście z gitarami i ze śpiewem przed pomnikiem Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II. Przygotowaliśmy na tę okazję transparent upamiętniający ten dzień, uczniowie wykonali kotyliony w papieskich kolorach.
Dnia 8 listopada w naszym gimnazjum odbył się Dzień Postaci z Bajek. Jednym z celów owego dnia był powrót do czasów dzieciństwa. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i dokładnością odpowiadali na zadane im pytania dotyczące najpopularniejszych ekranizacji bajek. Reprezentanci klas rywalizowali ze sobą w trzech rundach, z których kolejna była trudniejsza od poprzedniej. Czas nie był ich sprzymierzeńcem w tej rywalizacji. Trzy rundy, pięćdziesiąt pytań, ośmiu zawodników i tylko trzydzieści sekund. Królewna Śnieżka, Smerfy czy chociażby słynny Scooby Doo – każda z klas wykazała się wielką znajomością tych bajek.
Pod koniec quizu sędziowie podliczyli punkty zebrane przez gimnazjalistów. Quiz wygrała klasa III A
20-23 września 2023 roku czterech uczniów pod opieką p. M. Głowackiej reprezentowało naszą szkołę w finale konkursu transgranicznego „Stronger, Healthier – Together!”.
Przedszkolaki ze wszystkich grup naszego Przedszkola wzięły udział w Plastycznym Konkursie „Mój Anioł Stróż”. Wyróżnione prace zostały wysłane do Węgrowa na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój Anioł Stróż”.
W czerwcu br. został rozstrzygnięty konkurs edukacyjny organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej- „Wiem, upamiętniam. Zagłada ludności żydowskiej województwa białostockiego w czasie II wojny światowej”.
Dnia 1 czerwca 2022 r.zorganizowano Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I- III.
W konkursie wzięło udział 20 recytatorów. Wśród prezentowanych autorów przeważały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Występującym towarzyszyły wielkie emocje.
Z okazji Święta Ziemi w klasach drugich i trzecich odbył się konkurs ekologiczny. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Najwięcej punktów, a więc pierwsze miejsce zdobyły uczennice klasy II Wiktoria Kosieradzka i Zofia Sobkowiak.
Nasi uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wiersze z szuflady” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.
Zbliża się czas niezwykły w roku, Boże Narodzenie.By zaakcentować wyjątkowość tych świąt,17 grudnia 2021 r. w naszej szkole został zorganizowany przez panie polonistki Świąteczny Konkurs Recytatorski.
W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc uczcić tę rocznicę oraz 2 maja – Dzień Flagi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Nasza flaga”.
Uczniowie w swoich pracach przedstawili polską flagę w kontekście małej ojczyzny oraz biało-czerwone motywy symboli narodowych.
Nasze uczennice 18.04. 2021 r. wzięły udział w I Ogólnopolskim Konkursie na Lalkę Teatralną „Domowe Cudaki” zorganizowanym przez krakowski Domowy Teatr Lalek i skierowanym do wszystkich zainteresowanych tematem.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Wielkanocna kartka”, w którym mieli za zadanie wykonać kartkę świąteczną.
Jedną z wielu tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne kolędowanie. W tym roku, 17 stycznia, uczniowie klas 4 – 8 spotkali się by wysłuchać kolęd i pastorałek przygotowanych przez poszczególne klasy.
4 listopada 2019 roku na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej odbył się II Szkolny Test Ortograficzny. Każda klasa mogła zgłosić do testu trzyosobową reprezentację. Uczniowie klas III- VIII przystąpili do rozwiązywania testów ortograficznych, na trzech poziomach trudności, uzależnionych od wieku uczestnika.
Dnia 07.06 2019 r. uczniowie klas I-III przedstawili swoje umiejętności i talenty w konkursie „Mam talent” zorganizowanym przez Mały Samorząd Uczniowski. Komisja oceniała występy dzieci w 6 kategoriach.
Dnia 1.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bajki, baje, bajeczki”. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z klas I – III.
2 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drohiczynie odbyły się eliminacje szkolne XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci z klas IV-VI SP „Baje, bajki, bajeczki…”.
21 marca 2019 w naszej szkole po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Wzięło w nim udział 28 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Drohiczynie. Na wyniki konkursu musimy zaczekać do maja 2019 r.
25 lutego 2019 roku wspólnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten jest zawsze okazją do zwrócenia szczególnej okazji na to, w jaki sposób się porozumiewamy, jakie możliwości stwarza język oraz jak ważne jest dbanie o polszczyznę.
21 lutego 2019 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie z różnych części naszego regionu. Wśród nich znalazło się aż trzech uczniów z naszej szkoły.
26 listopada odbył się konkurs w wyniku którego spośród 9 słodkości wybrano jedno zwycięskie, przyznano dwa wyróżnienia, a pozostałe zgodnie z przyjętą punktacją sklasyfikowano od III do V miejsca.
15 czerwca 2018 r. w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie etapu centralnego VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”.
W XXI wieku jedną z oznak patriotyzmu jest nasza troska o język polski. Dlatego też 22 października 2018 roku odbył się Szkolny Test Ortograficzny, w którym wzięły udział reprezentacje klas III- VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.
Milena Kosińska uczennica klasy VII a zajęła II miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy” na etapie wojewódzkim.
Z przyjemnością informujemy, że Julia Suchota, uczennica klasy III A naszego Gimnazjum,
otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2018
w kategorii Junior. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Cieszymy się, ponieważ w naszej szkole udało się zorganizować loterię misyjną i włączyć się czynnie w Tydzień Misyjny. Podziękowanie składamy dla wszystkich osób, które wzięły udział losowaniu.
Od kilkunastu lat przed uroczystością Wszystkich Świętych, Caritas parafialna pozyskuje środki pieniężne poprzez rozprowadzanie zniczy nagrobnych. Środki ze sprzedaży zniczy służą najbardziej potrzebującym.
Podstawą przyjęcia dziecka jest wypełnienie i podpisanie przez rodziców/opiekunów prawnych
„Karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny”
(wraz z załącznikiem tj. zaświadczeniem o zatrudnieniu od pracodawcy)
oraz dostarczenie jej w terminie
od 23 maja 2025r. do 30 maja 2025r.
do sekretariatu szkoły
Decyzję o przyjęciu dziecka do danego przedszkola w okresie wakacji podejmuje dyrektor szkoły kierując się zasadą:
1) przyjmowania dzieci obojga pracujących rodziców/opiekunów prawnych lub samotnie wychowującego dziecko i nie korzystających w tym okresie z urlopu ( wymagane zaświadczenie od pracodawcy) oraz
2) przyjmowania na dyżur wakacyjny dzieci uczęszczających do tego przedszkola w roku szkolnym 2024/2025.
Ogłoszenie wyników rekrutacji w dniu 05 czerwca 2025 r. – lista przyjętych zostanie wywieszona w szatni przedszkola i sekretariacie.
Dorota Kowalczuk- dyrektor szkoły
Święto Konstytucji
30 kwietnia społeczność naszej szkoły uczciła Święto Konstytucji 3 maja. Młodzież szkolna klas starszych zorganizowała sejmik uczniowski. Wyjaśnili dla młodszych kolegów, dlaczego Rzeczypospolita w XVIII w. była państwem słabym, otoczonym przez wrogie mocarstwa. Czasy Sejmu Wielkiego i okoliczności uchwalenia Konstytucji przybliżyła przygotowana scenka.
Drugą część apelu wypełniła prezentacja. Przybliżyła uczniom wydarzenia sejmiku szlacheckiego Ziemi Drohickiej. W Kościele św. Trójcy w Drohiczynie szlachta podlaska uroczyście zaprzysięgła Konstytucję, a królowi wysłano podziękowania. Świadczyło to o patriotyzmie naszych przodków.
Apel zakończył krotki konkurs wiedzy o Ustawie Majowej. Pani Dyrektor Dorota Kowalczuk podziękowała uczniom za przygotowanie apelu i zaprosiła na obchody Święta Konstytucji 3 maja w Drohiczynie.
Krzysztof Niemyński
\
Deklaracja dostępności 2025
Deklaracja dostępności
Zespół Szkół w Drohiczynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do sekretariat Zespołu Szkół w Drohiczynie — mejlowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 85 6557025.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
swoje imię i nazwisko,
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Zespół Szkół w Drohiczynie,
Warszawska 51, 17-312 Drohiczyn,
mejl: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dnia 27.03.2025 dziewczęta klas VII -VIII wzięły udział w Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Perlejewie. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie spotkania. Read More